Latvijai piešķirtas tiesības rīkot Eiropas komandu čempionātu vieglatlētikā

Eiropas Vieglatlētikas asociācijas (EAA) valde ir atbalstījusi Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) kandidatūru organizēt Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensības 2021.gadā no 19.jūnija līdz 20.jūnijam pārbūvētajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā.

LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs norāda, ka darbs pieteikuma sagatavošanai sākās jau 2017.gadā, vēsta LETA.

"Pirms trīs gadiem pārrunās ar EAA izrādījām iniciatīvu, piesakoties organizēt kādu no Eiropas mēroga pasākumiem Latvijā. Tad vēl nezinājām, vai sacensības varēsim rīkot Rīgā vai Valmierā, bet bijām pārliecināti, ka tas veicinās vairāku jomu attīstību mūsu sporta veidā," saka Miļkevičs. "Kopš šī gada janvāra ciešā sadarbībā ar Valmieras pašvaldību izstrādājām pieteikumu, nodrošinot stabilu Valmieras pilsētas kandidatūru čempionāta uzņemšanai."

Tagad LVS gatavo iesniegšanai lūgumu par valsts līdzfinansējumu atbilstoši kārtībai, kādā Latvijas Nacionālā sporta padome izskata un saskaņo sporta federāciju pieteikumus par pasaules un Eiropas čempionātu finālsacensību organizēšanu Latvijā. Eiropas mēroga sacensību organizēšana nav iespējama bez valsts tieša atbalsta.

"Esam lepni Valmierā uzņemt Eiropas komandu čempionātu vieglatlētikā, sākot cītīgu darbu, lai sportistiem un līdzjutējiem nodrošinātu teicamu vidi sacensību norisei un sporta notikuma pieredzēšanai," prieku neslēpj Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš uzsver arī šāda mēroga sacensību būtisku pienesumu valsts ekonomikai, kā arī valsts un pilsētas atpazīstamībā, sekmējot tūrismu.

Paredzams, ka sacensībās piedalīsies vairāk nekā 600 sportistu no 12 valstīm - Austrijas, Bulgārijas, Dānijas, Horvātijas, Islandes, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas (pagaidām ir diskvalificēta), Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas.

LVS jau ir pieredze šāda mēroga sacensību rīkošanā, jo 2014.gadā šīs līgas sacensības notika Rīgā, "Daugavas" stadionā. Togad Latvijas izlase spēja izmantot mājās organizēto sacensību priekšrocības, izcīnot otro vietu un iegūstot tiesības 2015.gadā startēt pirmajā līgā.

2019.gadā Latvija otrās līgas sacensībās, kas notika , ieņēma ceturto vietu aiz Igaunijas, kas iekļuva pirmajā līgā, Slovēnijas un Dānijas.

No Latvijas sportistiem uzvaru savā disciplīnā svinēja Maksims Sinčukovs 400 metru barjerotajā distancē, Mareks Ārents kārtslēkšanā, Elvijs Misāns trīssoļlēkšanā, Līga Velvere 800 metros un Laura Igaune vesera mešanā.

Soļotāja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions Valmierā atklāts 1938.gadā.

Pievieno komentāru

Sports