Liepājā, Ogrē un Rīgā tiek dots starts Latvijas - Igaunijas basketbola līgas sezonai

Šodien Liepājā, Ogrē, un Rīgā tiks dots starts "Pafbet" Latvijas-Igaunijas basketbola līgas (LIBL) 2020./2021.gada sezonai, kuras pirmajā pusē pašmāju komandas aizvadīs mačus savā starpā.

Turnīra atklāšanas spēlē Latvijā "Liepāja" plkst.14 Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems titulēto "Ventspili". Cīņu tiešraidē varēs vērot Latvijas Basketbola savienības (LBS) oficiālajā "YouTube" kanālā, vēsta LETA

Liepājas komanda iepriekšējā sezonā palika pēdējā vietā 14 komandu konkurencē, kamēr ventspilnieki bija ceturtie, bet pašmāju vienību vērtējumā ieguva trešo vietu.

Starpsezonā "Liepāja" veica krasas izmaiņas komandā - par galveno treneri kļuva iepriekšējā sezonā "Ventspili" stūrējušais Artūrs Visockis - Rubenis, bet sastāvam pievienojās daudz jaunu basketbolistu. Šosezon vēju pilsētas komandas kreklos varēs redzēt tādus Latvijā pazīstamus spēlētājus kā Renāru Birkānu, Iļju Gromovu, Dāvi Geku, Adrianu Šnipki, Robertu Krastiņu, Gunti Sīpoliņu un citus. Pagaidām sastāvā ir tikai pašmāju spēlētāji.

Tikmēr "Ventspils" komandu šosezon vadīs ventspilnieks Gints Fogels, bet kluba budžets būs samazināts par 56%. Tas gan nav traucējis nokomplektēt gana labu sastāvu, kurā būs tādi basketbolisti kā Artūrs Ausējs, Kristaps Mediss, Māris Gulbis, Andrejs Šeļakovs un Kristaps Ķilps. Sezonas sākumā sastāvā ir arī divi amerikāņi - Kristofers Kofijs un Kemerons Randlss.

Iepriekšējā sezonā abās savstarpējās spēlēs gana pārliecinošas uzvaras svinēja "Ventspils" - 97:46 un 109:80.

Savukārt plkst.17 "Ogre" Ogres 1.vidusskolā uzņems "VEF Rīga" vienību. Šo spēli pārraidīs kanāls "Best4Sport TV".

Ogrēniešiem iepriekšējā sezona bija labākā komandas vēsturē, jo LIBL izdevās izcīnīt otro vietu tieši aiz "VEF Rīga" komandas. Pārtraucot sezonu, vienībām tika piešķirtas attiecīgi sudraba un zelta medaļas.

Arī šajā sezonā Ogres komandu vadīs kadreizējais "VEF Rīga" treneris Nikolajs Mazurs, tāpat sastāvā palikuši iepriekšējās sezonas pamatspēki Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Kaspars Bērziņš, Renārs Magone, Rihards Zēbergs, Jānis Pozņaks, Jānis Antrops un citi, bet klāt nākuši Uģis Pinete, kā arī amerikāņi Andrē Volkers un Džordans Eliots Laionss.

Savukārt "VEF Rīga" vienību arī šajā sezonā cīņā vedīs Jānis Gailītis, bet sastāvā būs tādi valstsvienības spēlētāji kā Artis Ate, Mārcis Vītols un Aigars Šķēle. No ārzemju leģiona sezonu Rīgas komandā uzsāks četri - jau iepriekš iepazītais soms Aleksandrs Madsens, kā arī amerikāņi Maikls Kaizers, Aizija Pinjeiro un Kails Olmens.

Iepriekšējā sezonā abos mačos uzvarēja "VEF Rīga" (88:70 un 82:71), un tieši šie panākumi ļāva ieņemt pirmo vietu turnīra tabulā.

Dienas noslēdzošajā mačā plkst.19 "Elektrum" Olimpiskajā centrā sāksies "studentu" derbijs, kurā "Latvijas Universitātes" komanda mēros spēkus ar "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" basketbolistiem. Šo dueli pārraidīs LBS "YouTube" kanāls.

Valmieras komanda iepriekšējā sezonā ieņēma 11.vietu, bet rīdzinieki bija divas pozīcijas zemāk.

LU vienību turpinās vadīt Guntis Endzels, bet komandā no iepriekšējās sezonas līderiem palikuši Edvards Mežulis, Anrijs Miška un Kārlis Žunda. Šonedēļ tika apstiprināja Nikolaja Zotova pievienošanās.

Arī Valmieras komandu nemainīgi vadīs Roberts Zeile. Vidzemnieku sastāvā palicis iepriekšējās sezonas galvenais vilcējspēks Edmunds Elksnis, tāpat komandā būs tādi zināmi basketbolisti kā Ervīns Jonāts, Klāvs Dubults, Valters Vēveris un Māris Ziediņš.

Iepriekšējā sezonā abās spēlēs panākumus guva Valmieras komanda - 86:72 un 82:72.

No 3.oktobra līdz 5.decembrim paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā. Tikmēr savu miniturnīru izspēlēs arī septiņas Igaunijas komandas.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiks izslēgšanas spēles - ceturtdaļfināla sērijas un "Final Four" turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalīsies 13 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī septiņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU un "TalTech".

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils", bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot "VEF Rīga", otro - "Ogrei", trešo - Roberta Štelmahera vadītajai "Kalev"/"Cramo" un ceturto - "Ventspilij".

Pievieno komentāru

Sports