Liepājnieks Petrušenko debijā Eiropas čempionātā telpās uzrāda sezonas labāko rezultātu, bet neiekļūst 400 metru skrējiena pusfinālā

Latvijas vieglatlēts Iļja Petrušenko piektdien Polijā Eiropas čempionātā telpās nekvalificējās 400 metru skrējiena pusfinālam.

Kopumā 400 metru disciplīnā bija deviņi priekšskrējieni, no kuriem tikai divu labāko laiku īpašnieki nopelnīja iespēju startēt pusfinālā, vēsta LETA.

Petrušenko bija ceturtā priekšskrējiena dalībnieks un finiša līniju sasniedza pēc 48,46 sekundēm un ierindojās pēdējā jeb sestajā vietā. Uzvaru šajā priekšskrējienā svinēja zviedrs Karls Bengstrēms.

Latvijas sportists Toruņā sasniedza šīs sezonas labāko laiku.

400 metru disciplīnā kopumā startēja 49 sportisti, no kuriem viens tika diskvalificēts. Petrušenko kopējā ieskaitē uzrādīja 46.labāko rezultātu.

Pirms Eiropas čempionāta debitants Petrušenko sarunā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS) norādīja, ka meistarsacīkšu minimālais mērķis ir izpildīt Eiropas U-23 čempionāta normatīvu - 47,60 sekundes.

Pagājušajā gadā "Katrīnas kausa" sacensībās Kuldīgā Petrušenko sasniedza jaunu personīgo rekordu - 47,88 sekundes.

Vēlāk pēcpusdienā 800 metru priekšsacīkstēs piedalīsies otra Latvijas pārstāve Līga Velvere, kura šosezon iekštelpās vēl nav startējusi.

Uzaicinājums piedalīties Eiropas čempionātā telpās tika arī daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei, taču viņa pēc ceļgala savainojuma vēl nav gatava startēt.

Eiropas čempionāts telpās Toruņā notiks no 4. līdz 7.martam.

Pievieno komentāru

Sports