Pēc Ipras rallija atcelšanas Seskam par JWRC titulu būs jācīnās Moncā

Pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotāji piektdien paziņoja par Beļģijā ieplānotā Ipras rallija atcelšanu, līdz ar to Mārtiņam Seskam izšķirošās cīņas par čempiontitulu junioru klasē būs Moncā, Itālijā.

Pēc vairākām izmaiņām kalendārā JWRC sezonas pēdējās, ceturtās, sacensības bija iecerētas no 20. līdz 22.novembrim Beļģijā, taču līdz ar WRC posma atcelšanu arī juniori Iprā nedosies trasē, vēsta LETA.

Pirms pēdējā posma Seska un Renāra Franča ekipāža ieņem līderpozīciju JWRC kopvērtējumā.

"Beļģijas rallijs ir atcelts, kas nozīmē to, ka no 4. līdz 6.decembrim mūs gaida finālposms Moncā," sarunā ar aģentūru LETA posma atcelšanu komentēja Sesks.

Sesks tuvāko sekotāju kopvērtējumā Tomu Kristensonu no Zviedrijas apsteidz par astoņiem punktiem, taču pēdējā posmā piloti var tikt pie 60,5 punktiem, tāpēc par titula pretendentiem var uzskatīt vairākas ekipāžas.

Līdz ar izmaiņām WRC kalendārā arī junioriem sezonas gaitā bija jāpārplāno gatavošanās posmiem.

"Vienkārši jāseko līdzi situācijai un jāstrādā tiem posmiem, kas ir kalendārā. Piemēram, vēl šodien mēs gatavojāmies Beļģijas posmam. Šobrīd izmantojam pilnīgi visas Latvijas asfalta iespējas," atzīmēja Sesks, kura ekipāžai piektdien bija treniņš Biķernieku trasē.

Sezonas pēdējais posms slavenā Moncas autodroma mājvietā notiks uz asfalta seguma. Komanda uz Itāliju varētu doties aptuveni novembra beigās, lai var pienācīgi sagatavoties sacensībām.

"Covid-19 protokols ir tāds, ka jāveic testi pirms un pēc ierašanās. Visa sadzīve norisinās "burbulī", kur ir piloti un viss pārējais personāls. Tāpat ir konkrēti uzskaitīts, cik cilvēku ir komandā un pēdējā brīdī nevienam nav iespēja doties līdzi," uzsvēra Sesks.

JWRC sezonas ievadā Sesks Zviedrijā izcīnīja otro vietu, bet šovasar Igaunijā bija pirmais, sarūpējot Latvijai pirmo JWRC uzvaru vēsturē. Iepriekšējā posmā, kas notika pirms trim nedēļām Sardīnijā, Sesks bija trešais.

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

Līdz ar Ipras rallija atcelšanu, nelielu soli pretī savam pirmajam WRC čempiontitulam spēris brits Elfins Evanss, kurš kopvērtējumā savu tuvāko sekotāju Sebastjēnu Ožjē no Francijas apsteidz par 14 punktiem.

Pievieno komentāru

Sports