Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Starpsvētku nedēļā Latvijā pasliktinājušies visi Covid-19 epidemioloģiskie rādītāji

Foto – Pixabay

Aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir pieaudzis par 30,2%, turklāt līdz svētdienai konstatēti 644 omikrona varianta gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī nedaudz samazinājies veikto testu skaits, tomēr par trešdaļu pieaudzis atklāto inficēto skaits. Pagājušajā nedēļā vidēji dienā tika veikti 6633 testi, bet nedēļu iepriekš – 6760 testi. Savukārt dienā atklāti vidēji 799 jauni inficēšanās gadījumi, bet nedēļu iepriekš – vidēji 613 gadījumi dienā.

Iepriekšējā nedēļā vidēji 47 Covid-19 pacienti dienā ievietoti slimnīcās. Joprojām liels skaits pacientu ir ar smagu slimības gaitu, vērtē SPKC.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients aizvadītājā nedēļā pieaudzis līdz 1,13, bet nedēļu iepriekš tas bija 0,83. Tas liecina par straujāku infekcijas izplatīšanos sabiedrībā, informēja SPKC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū pagājušajā nedēļā, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 1,6 reizes biežāk nekā pilnībā vakcinētiem. SPKC atgādina, ka, pieaugot vakcinēto skaitam un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā aug vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars.

Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā, uzsver SPKC.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonā vidējais Covid-19 kumulatīvais divu nedēļu rādītājs ir palielinājies līdz 818,9. Nedēļu iepriekš tas bija 756,2.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 497,3 bet pirms nedēļas šis rādītājs bija 514,2. Igaunijā rādītājs palielinājies un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 640,2, bet Lietuvas rādītājs samazinājies līdz 737,2.

Pagājušajā nedēļā strauji pieaudzis ievesto gadījumu skaits, sasniedzot 6,4% no visiem Covid-19 inficētajiem. Ar Covid-19 inficēti cilvēki visbiežāk Latvijā ieradušies no Lielbritānijas, Itālijas, Zviedrijas, Vācijas, Spānijas, Somijas, Dānijas , Norvēģijas, Ēģiptes, Francijas, ASV, AAE, Lietuvas, Igaunijas un Ungārijas.

Latvijā līdz 2.janvārim konstatēti 644 SARS-CoV-2 omikrona varianta gadījumi, no kuriem 46% ir ievestie. Visvairāk gadījumi ievesti no Lielbritānijas, Itālijas, ASV, Spānijas, Dānijas, Francijas, AAE, Zviedrijas, Kanādas, Somijas. No šiem gadījumiem 69% atklāti testējot iebraucējus lidostā.

54% ir sekundārie gadījumi, kad inficējušās kontaktpersonas vai vietējie gadījumi ar nenoskaidrotu infekcijas avotu un inficēšanās apstākļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.