Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sveic Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas jubilejās

Ceturtdien, 7. jūlijā, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš sveica 29 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagogus un darbiniekus Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas 100 gadu jubilejā un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas 95 gadu jubilejā. Pedagogi un darbinieki saņēma pateicības par izcilu darbu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu skolas attīstībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bieži mazā cilvēka sapnis sākas tieši ar skolotāju, kurš notic, īstajā brīdī dod labu padomu, neļauj padoties, iedvesmo un dažreiz pasaka arī kādu skarbāku vārdu. Paldies ikvienam pedagogam par to, ka ar savu dzīves darbu esat bagātinājuši un turpināt bagātināt ne tikai savu audzēkņu, bet arī mūsu pilsētas un visas Latvijas kultūras telpu un dzīvi,” Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Abu mācību iestāžu absolventi, bijušie un esošie darbinieki uz vērienīgu salidojumu gan skolas telpās, gan atjaunotajā koncertdārzā ”Pūt, vējiņi!” tiksies 8. jūlijā. Koncertzālē “Lielais dzintars notiks absolventu akadēmiskās mūzikas koncerts, kurā pirmatskaņojumu piedzīvos skolas absolventes un komponistes Selgas Mences vokāli instrumentālais jaundarbs simfoniskajam orķestrim. Savukārt koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” notiks absolventu populārās mūzikas koncerts un kopīga svētku balle. Abos koncertos ar atraktīviem priekšnesumiem uzstāsies daudzi talantīgi un spilgti Melngaiļskolas absolventi – Latvijā un citur pasaulē uz akadēmiskās un populārās mūzikas skatuvēm atzīti mūziķi, kā arī skolas pedagogi.

Gaidot un atzīmējot vērienīgās jubilejas, ir uzsākti vairāki vērienīgi projekti. Iepriekšējā gada izskaņā sociālajā platformā Facebook tika izveidota grupa “Mākslas 95 virtuālais salidojums”, kur skolām piederīgie dalās ar atmiņām un sajūtām par mākslas vidusskolā pavadīto laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) ir atklāta un līdz 10. jūlijam koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” apskatāma Liepājas Mākslas skolas absolventu darbu izstāde. Tajā eksponēti to absolventu darbi, kuri iekļauti LNMM laikmetīgās mākslas kolekcijā. Tas ir liels pagodinājums māksliniekam, ja viņa darbs tiek iegādāts Latvijas Nacionālā muzeja kolekcijā.

Alejas ielas 18 jaunbūvē ir iespējams apskatīt Eiropas Liceju Parlamenta audzēkņu darbu ceļojošo izstādi, kurā apskatāmi arī LMMDV audzēkņu darbi. Savukārt galerijā “Romas dārzs” būs iespēja apskatīt izglītības programmas “Foto dizains” audzēkņu veidoto izstādi “Pagātnes forma”.

Tāpat turpinās darbs pie citiem ar jubilejām saistītiem projektiem – tiek turpināts vides objekta izveides projekts par godu ilggadējam Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas direktoram Valdim Vikmanim, tiek gatavota Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas simtgadei veltīta grāmata un notiek darbs pie filmas tapšanas par skolu.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.