Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Tējas kvalitāti ietekmējošie faktori

Tējas kvalitāti nosaka daudzveidīgu faktoru kopums, sākot no tējas augu audzēšanas un ievākšanas apstākļiem līdz iepakojumam un produkta derīguma termiņam. Visām šīm niansēm ir nozīmīga ietekme uz tējas garšu, ko var novērtēt ikviens tējas baudītājs.

Ko par tēju var pastāstīt tās garša?
Kvalitatīvas tējas garšai, neatkarīgi no tējā izmantotajiem augiem, ir jābūt bagātīgai un niansētai, ar skaidri izgaršojamu pēcgaršu. Ja tējas garša šķiet pliekana vai bezgaršīga, iespējams tējai ir beidzies derīguma termiņš vai tā ir pagatavota, neievērojot vēlamo ūdens temperatūru vai neļaujot tējai pietiekoši ilgi ievilkties.

Augu tēju zīmols PLŪKT rada ilgtspējīgus un inovatīvus produktus, prioritāti piešķirot tējas sastāvdaļu kvalitātei un garšas nianšu bagātībai. Visas tēju zīmola PLŪKT tējas un tēju maisījumi ir ar izteiktu krāsu un garšu. Piemēram, tumši zeltainā piparmētru tēja sniegs gan atsvaidzinošu garšu, gan pēcgaršu, bet vakara tējas maisījums ar jasmīniem, meža avenēm, madarām, raspodiņiem un ugunspuķēm – bagātīgu garšu buķeti ar saldu pēcgaršu.

Vai pagatavošanas procesam ir nozīme?
Sarežģīti pagatavojama tēja ir grūti baudāma un var nesniegt vēlamo nomierinošo vai tieši pretēji stimulējošo efektu. Ja tēja nebūs pagatavota atbilstoši ražotāja instrukcijām, tiks zaudētas ne tikai garšas nianses, bet arī  iedarbības efekts.

Zīmola PLŪKT tējas iegādājamas no augu šķiedrām izgatavotos piramīdas tējas maisiņos, tādēļ Ziemeļeiropas pļavās un mežos plūkto augu tēju pagatavošana ir ļoti vienkārša. Atliek vien tējas maisiņu apliet ar tuvu vārīšanās temperatūrai sagatavotu karstu ūdeni un atstāt ievilkties 5 – 7 minūtes.

Kvalitāte, kas rodas ilgtspējīgā ražošanas procesā
Kvalitatīvākās un garšas ziņā bagātīgākās tējas tiek audzētas, ievērojot pēc iespējas dabiskākas metodes, kā arī izvairoties no ķīmiskiem mēslošanas līdzekļiem un pesticīdiem. Ja tēju aktīvās sastāvdaļas var pozitīvi ietekmēt cilvēka veselību, tad ķīmisko līdzekļu sastāvā esošo vielu nokļūšanai cilvēka organismā ir negatīva ietekme.

PLŪKT saviem klientiem piedāvā tikai 100% bioloģiski sertificētu un ilgtspējīgi ievāktu tēju bez ĢMO piedevām, kas var tikt pievienotas tradicionālās tējās kā mākslīgs garšas pastiprinātājs. Lai iegūtu vairāk informācijas par augu tēju zīmolu PLŪKT un tā produktiem, apmeklējiet zīmola interneta veikalu www.plukttea.com.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.