Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Termometri mūsdienu laboratorijās: precizitāte un izcilība

Zinātnes vidē, precīzu temperatūras mērījumu nozīmi nevar pārvērtēt. Termometriem ir neaizstājama vieta dažādu jomu laboratorijās. Neatkarīgi no tā, vai tas attiecas uz farmācijas jomas pētniecību, pārtiku, būvniecību vai vides analīzi, laboratorijas termometri nodrošina eksperimentu integritāti, procesu drošību un rezultātu ticamību. Raksta turpinājumā iedziļināsimies laboratorijas termometru daudzveidībā, atklājot to pielietojumu un lomu pētījumu rezultātu veidošanā.

Kalibrēšana: precizitātes atslēga
Viena no mūsdienu termometru pozitīvām iezīmēm ir kalibrēšanas sertifikāta iekļaušana. Šis sertifikāts kalpo kā instrumenta precizitātes apliecinājums, sniedzot laboratorijām pārliecību, ka to temperatūras rādījumi ir uzticami un precīzi. Ieguldot jau sākotnēji kalibrētā termometrā, nav nepieciešama kalibrēšana pēc iegādes, tādējādi ietaupot laiku un resursus. Jo kalibrēšanas process rada papildus kavēšanos, dažkārt ilgāk par nedēļu.

Ātrs reakcijas laiks: efektīvam darbam
Mēs visi zinām, cik kaitinoša var būt jebkādas iekārtas lēna dartbība – vai tas ir dators, vai elektriskā tējkanna. Tāpat arī ar termometru! Operators grib redzēt ticamu un precīzu rezultātu pēc iespējas ātrāk, nevis gaidīt minūti, kamēr rādījumi nostabilizēsies. Jaunie digitālie termometri ar mērījumu laiku 3 sekundes, būs neaizvietojams palīgs, un ļaus ātrāk veikt nākamās darbības izejot no temperatūras rādījumiem!

Infrasarkanā tehnoloģija: bezkontakta precizitāte
Bezkontakta termometri, kas izmanto infrasarkano gaismu, ir kļuvuši par neaizstājamiem instrumentiem. Šie termometri nodrošina momentānus temperatūras rādījumus, fiziski nepieskaroties objektam, kas ir ērti, ja virsma ir grūti sasniedzama. Tie sniedz relatīvi precīzus mērījumus un paredzēti tikai virsmas temperatūras mērīšanai, jo darbojas uz atstarošanās principa. Lietotājam jāpievērš uzmanība atsevišķām niansēm, kas saistītas ar šo mērīšanas principu.

Analogais pret digitālo termometru
Izvēle starp analogajiem un digitālajiem termometriem ir lēmums, kas laboratorijām jāpieņem, pamatojoties uz iekšējām prasībām. Analogie termometri ir izmantojami plašā temperatūru diapazonā, jo viņiem nav elektronisku komponenšu. Tie ir robusti un cenas ziņā vislētākie. Bet tai pat laikā jārēķinās ar krietni ilgāku mērīšanas laiku un ierobežotu precizitāti.

Datu reģistrēšana
Uz datiem balstītas lēmumu pieņemšanas laikmetā, termometri ar reģistrēšanas iespējām, jeb tā saucamie temperatūras datu logeri, ir ļoti svarīgi mērinstrumenti. Šie termometri ieraksta temperatūras datus ilgākā laika periodā. Iespējams brīvi pielāgot reģistrēšanas biežumu – no reizes minūtē līdz reizei stundā, ļaujot veikt detalizētu temperatūras monitoringu. Šī funkcija ir īpaši vērtīga eksperimentos vai procesos, kuriem nepieciešama pastāvīga uzraudzība, vai mērījumu vēstures reģistrēšana. Tāpat svarīgi, cik kanālu ir temperatūras datu logerim. Piedāvājumā ir reģistratori ar diviem vai pat sešiem un vairāk kanāliem

Vairāk informācijas:
Derox SIA
Liepājas iela 34, Rīga
E-pasts: info@derox.lv
www.derox.eu

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.