Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Tieslietu ministrs: Jaunā Liepājas cietuma būvniecības sākšanu cenu sadārdzinājuma dēļ var aizkavēt

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēja cietuma celšanas vietu. Foto – Uldis Dobelis

Liepājas cietuma būvniecības sākšanu cenu sadārdzinājuma dēļ var aizkavēt, to paredz konkrētajam objektam izstrādātais iepirkums, otrdien pēc valdības sēdēs žurnālistiem norādīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pauda, ka tādējādi šajā iepirkumā būs iespēja atrast elastīgāko risinājumu un nepiekrist būvnieku nosauktajai cenai, kas šajā laikā līdz ar būvmateriālu sadārdzinājumu var būt ievērojami palielināta, vēsta LETA.

“Pie visa sarežģītā – ka tiešām materiāli un visas izmaksas sadārdzinās, [labā] ziņa ir tāda, ka mums nav būvniecība jāveic tūlīt. Tas dos iespēju iespējamajiem pretendentiem un konkursa uzvarētājiem darboties apstākļos, kad šīs tirgus svārstības jau būs nomierinājušās, un kara psiholoģiskais cenu lēciens varētu būt beidzies, un tirgus dalībnieki varētu būt atraduši citus piedāvājumus tirgū,” teica tieslietu ministrs.

Viņš prognozēja, ka arī tad, ja cietuma būvniecībai būs sadārdzinājums, Tieslietu ministrija (TM) būs gatava uz valdību nākt ar risinājumiem šai problēmai, “parādot, ka šie risinājumi būs atbildīgi un gana efektīvi un cenas ziņā ļoti izdevīgi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, konkursā par jauno cietuma būvniecību Liepājā ir pieteikušās SIA “Citrus Solutions” un AS “UPB”. Cietuma būvniecības iepirkuma komisija ir saņēmusi sākotnējos piedāvājumus un turpina konkursa procedūru ar sarunām, lai izraudzītu saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu.

Jau vēstīts, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecību plānots pabeigt līdz 2025.gada 31.decembrim.

Līdz šim Liepājas cietuma būvniecības uzsākšanai ir izdarīti priekšdarbi – izraudzīts saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanai, kā arī izvēlēts jaunā cietuma būvniecības iepirkuma procedūra, kas nodrošinās pēc iespējas konkurētspējīgāko piedāvājumu. Tāpat arī papildus veikta cietuma teritorijas ģeotehniskā izpēte un notiek darbs pie cietuma teritorijas sagatavošanas būvdarbu uzsākšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Iepriekš TNA parakstīja līgumu ar uzņēmumu SIA “Firma L4” par jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.