Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Topošās frizieres sapoš Mātes dienai Liepājas Veco ļaužu mājas seniorus

Sagaidot Mātes dienu un turpinot iesākto tradīciju – ik pa laikam sapost svētkiem Liepājas Veco ļaužu mājas seniorus – pie Liepājas Valsts tehnikuma topošajām frizierēm 11. maijā bija ieradušās deviņas jaukas kundzes, kurām ikdienā ir grūtības apmeklēt friziera pakalpojumus gan finansiālu apstākļu dēļ, gan kustību traucējumu dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā iepriekšējā skaistumkopšanas labdarības akcija uz Sieviešu dienu notika Veco ļaužu dzīvojamā mājā, šoreiz seniores ar Sociālā dienesta transportu un aprūpētāju palīdzību devās ārpus ierastās vides – uz Liepājas valsts tehnikumu. Tā bija iespēja arī apskatīt ziedošo pilsētu un Liepājas Valsts tehnikumu, jo ikdienu šie cilvēki lielākoties pavada mājā un tās apkārtnē, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Savukārt studentēm, 3. kursa topošām frizierēm stilistēm, sapost seniorus studentu prakses laikā nozīmē paveikt arī kādu labu darbu. Jaunietes atzina, ka šāds pasākums aicina novērtēt dzīvē svarīgāko – labestību un sirsnību, ko varam dot apkārtējiem neatkarīgi no apstākļiem! Tā bija arī laba pieredze pirms gaidāmā frizieru eksāmena nākamnedēļ.

Friziera profesijā empātija un atgriezeniskā saite ar klientu ir īpaši svarīga, tāpēc topošo frizieru skolotāja Evita Līcīte jau otro reizi aicināja meitenes iesaistīties labdarības akcijā, sapucējot Veco ļaužu dzīvojamās mājas iemītniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad sirmās kundzes cēlās no friziera krēsla, viņas neslēpa savu sajūsmu par jauno matu griezumu un veidojumu, kas visām ļoti patika. Kundzes bija ļoti pateicīgas par šo jauniešu dāvāto svētku sajūtu. Dzidra, kurai ir 94 gadi un kura dzīvo Veco ļaužu mājā jau 20 gadus, teica, ka jūtoties “ kā Paradīzē vai debesīs” un naktī negulēšot, lai saglabātu skaisto frizūru. Savukārt Biruta, kura nesen pēc kritiena nonākusi ratiņkrēslā un tika izvizināta arī pa tehnikumu, atzina: “Jūtos kā Eiropā!”

Šoreiz tehnikuma audzēkņi papildus bija sagatavojuši vēl vienu pārsteigumu – apsveikumu Mātes dienā ar skolas teātra studijas uzvedumu “Mazais Princis”, kura noslēgumā dāvāja sapostajām kundzēm arī ziedus. Tas viss šo pasākumu izvērta īpaši emocionālu. “ Būtiskais nav acīm saredzams, īsti mēs redzam tikai ar sirdi” – tā, citējot Antuānu de Sent – Ekziperī, noslēdzās brīnišķīgais Māmiņu dienai veltītais pasākums.

Turpinot šo tradīciju, nākamais frizēšanās pasākums varētu būt uz Tēvu dienu septembrī, lai iepriecinātu arī Veco ļaužu mājā dzīvojošos vīriešus.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.