Lielāka balstvakcinācijas pret Covid-19 aptvere sabiedrībā ļautu izvairīties no plašas saslimstības un hospitalizācijas, kā arī pasargātu kritiski svarīgās nozares no darbaspēka trūkuma, Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis.
Viņš uzsvēra, ka nav pamata domāt, ka Covid-19 omikrona paveids būtu maigāks par delta variantu, jo tas ir ļoti lipīgs, par ko liecina fakts, ka dažu dienu laikā tas no 211 gadījumiem jau ir sasniedzis 457 gadījumus.
Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis piebilda, ka pašlaik galvenais mērķis, kas ir jāpanāk, lai saslimstība notiktu pakāpeniski iespējami ilgākā laikā, lai slimnīcās spētu aprūpēt visus, kam palīdzība būs nepieciešama.
Ekspertu ieskatā pēc 11.janvāra, kad ir spēkā ārkārtējā situācija un virkne epidemioloģiskās drošības pasākumu, vajadzētu saglabāt ierobežojumus, lai slimnīcām neradītu pārslodzi.
Kā vēstīts, Latvijā pagājušajā diennaktī konstatēti 1246 jauni Covid-19 gadījumi un reģistrēti astoņi ar šo slimību sasirgušo nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.
Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs pagājušās diennakts laikā ir palielinājies no 540,9 gadījumiem līdz 557,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.
No visiem pagājušajā diennaktī reģistrētajiem Covid-19 slimniekiem 538 bija nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, kamēr 708 bija vakcinēti.
No pagājušajā diennaktī reģistrētajiem nāves gadījumiem viens cilvēks bija vecumā no 50 līdz 59 gadiem, viens vecumā no 60 līdz 69 gadiem, viens vecumā no 70 līdz 79 gadiem, trīs cilvēki vecumā no 80 līdz 89 gadiem, bet divi vecumā no 90 līdz 99 gadiem.
Četri no mirušajiem nebija vakcinējušies vai nebija saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 un četri bija vakcinējušies.
Līdz šim kopumā Latvijā reģistrēts 4561 Covid-19 pacientu nāves gadījums.
Reklāma