Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Tulkošanas tendences 2022. gadā

Foto: Vojtech Okenka, Pexels.com

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma pasaulē daudz vairāk izmanto tiešsaistes risinājumus. Pandēmija mainīja esošās un radīja pieprasījumu pēc pilnīgi citām profesijām, kā ierasts, elastīgi mainoties un pielāgojoties izmaiņām pasaulē. Tas mainījis arī uzņēmējdarbības vidi un pieeju, kā tiek apkalpoti klienti, kā tiek veidota sadarbība ar partneriem un piegādātājiem. Tieši šis laiks īpaši iezīmējis komunikācijas nozīmi visā pasaulē — starp cilvēkiem, valdībām, uzņēmumiem un organizācijām. Līdz ar to tulkošanas pakalpojumi ir kļuvuši nozīmīgāki uzņēmumiem, kas cenšas nostiprināt savu klātbūtni un sasniegt plašāku auditoriju. Uzziniet, kādas tulkošanas nozares tendences varam sagaidīt 2022. gadā!

Mašīntulkošana un pēcrediģēšana

Mašīntulkošana arvien vairāk nostiprinājusi savas pozīcijas kā tulkošanas nozares sastāvdaļa. Un šī tulkošanas nozares tendence turpināsies arī 2022. gadā. Teksta tulkošana, izmantojot mašītulku, sniedz vairākas priekšrocības, tomēr galvenā no tām ir iespēja pārtulkot lielāku teksta apjomu, ieguldot mazāk resursu, tādējādi komunikācija kļūst efektīvāka un ātrāka nekā, ja tekstu tulkotu cilvēks. Arī teksta pēcrediģēšana ir nozīmīga mašīntulkošanas sastāvdaļa — tā iespējams nodrošināt augstākās kvalitātes tulkojumus, kas būtiski neatšķiras no cilvēka (tulkotāja) veiktā darba.

Lokalizācija un personalizācija

Jau vairākus gadus personalizētas lietotāju pieredzes radīšana ir bijusi viena no galvenajām tendencēm teju visās nozarēs. Angliski transcreation — vārds, kas rodas, apvienojot vārdus “tulkošana” un “radīšana”, ir viena no daudzajām formām, kas ļauj piedāvāt personalizētu saturu, kas atbilst mērķauditorijas interesēm un paradumiem. Transcreation un tulkošana, kas savos principos līdzīga lokalizācijai, ļauj uzņēmumiem pielāgot savu saturu plašākai auditorijai. Turklāt šī pieeja palīdz uzņēmumiem pielāgot arī ideju (vai komunikācijas jēdzienu) šīs jaunās kultūras skatījumam, lai tā būtu labāk izprotama mērķauditorijai.

Mācības tiešsaistē

Foto: Canva Studio, Pexels.com

Tiešsaistes mācību vietnes pastāvēja jau pirms Covid-19. Tomēr pandēmija paaugstināja interesei par tiešsaistes mācībām visos līmeņos, sākot no pamatizglītības, jaunu valodu apguves, beidzot ar specifiskiem profesionālās kvalifikācijas celšanas kursiem. Viena no tiešsaistes mācību rīku labākajām īpašībām ir tā, ka ikviens var piekļūt saturam neatkarīgi no atrašanās vietas vai valodas, kurā mācāmais runā. Tā kā tiešsaistes mācības kļūst par ierastu praksi, šīm platformām ir jāpārliecinās, ka tās sniedz auditorijai vislabāko iespēju iesaistīties un mācīties, nodrošinot saturu mācāmajam saprotamā valodā.

Tulkošana tiešsaistē

ASV Darba statistikas birojs prognozē, ka no 2019. līdz 2029.gadam tulku un tulkotāju nodarbinātība pieaugs par 20 %. Tas ir daudz straujāks rādītājs nekā vidēji visās profesijās. Tas skaidrojams ar Covid-19 pandēmijas ienestajām pārmaiņām arī pasākumu un konferenču nozarē — šobrīd ļoti bieži tās tiek organizētas tiešsaistē, piedāvājot skatītājiem daudzvalodu pasākumu. Tas ļauj uzņēmumiem organizēt tikai vienu pasākumu, tulkojot to vairākās valodās, tādā veidā ietaupot resursus, neorganizējot pasākumus katrā mērķtirgus valstī. Arī pasākumu organizētāji sākuši strādāt gudrāk, nevis smagāk.

Linearis Translations ir tulkošanas birojs ar vairāk nekā 18 gadu pieredzi nozarē. Linearis Translations piedāvā plašu pakalpojumu klāstu — dokumentu tulkošana, notariāli tulkojumi, mašīntulkošana, konsekutīvā un sinhronā tulkošana, lokalizācija, kā arī multimediju satura lokalizācija. Visus šos pakalpojumus iespējams saņemt vienuviet, reizē saņemot arī augstākās kvalitātes klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmums spēj nodrošināt tulkojumus vairāk nekā 100 valodās, kas ļauj klientiem paļauties, ka Linearis Translations būs lielisks palīgs, ieejot jaunos eksporta tirgos.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.