Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas bēgļiem Liepājā izmaksāts pabalsts vairāk nekā 80 000 eiro apmērā

No 28. marta līdz 1. aprīlim Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti aptuveni 100 jauni Ukrainas bēgļi, kopumā no 2. marta – 862, no kuriem 130 Dienvidkurzemē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā ar biedrības “Tabitas sirds” palīdzību sniegts dažāda veida humānās palīdzības atbalsts aptuveni 160 cilvēkiem Liepājā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

49 bērni iekārtoti Liepājas skolās, 32 – Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēs.

33 cilvēki izmitināti Liepājas viesnīcās, 35 ukraiņi Dienvidkurzemes novada pašvaldības nodrošinātās mītnēs, pārējie dzīvo pie privātpersonām īslaicīgās izmitināšanas dzīvokļos, vai pie radiniekiem un paziņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 1. aprīlim Liepājas Sociālais dienests izmaksājis garantētā minimālā ienākuma (GMI) un krīzes pabalstus ~ 81 300 tūkstošu apmērā. GMI pabalstu saņēmušas 138 ģimenes, 317 personas, bet krīzes pabalstu – 126  mājsaimniecības (272 cilvēki), šajā skaitā arī bērni. 282 mājsaimniecībām (599 cilvēkiem) izsniegtas izziņas par krīzes situāciju Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām paku saņemšanai, 459 personām izsniegtas sabiedriskā transporta abonementa biļetes.

Jau ziņots, ka Liepājā izveidots vienots Ukrainas bēgļu reģistrācijas punkts, Klaipēdas ielā 96A, kura darba laiks ir katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 13.00.

Reģistrācijas punktā var veikt pirmreizējo reģistrāciju, saņemt atbalstu vīzas vai uzturēšanās atļaujas pieteikuma sagatavošanā, saņemt telefonu SIM kartes un dažādas konsultācijas. Sazināties ar bēgļu reģistrācijas punktu Liepājā var, zvanot pa informatīvo kontakttālruni 63 420 269.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas pilsoņiem – pašvaldības mājaslapas sadaļā www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai/ vienkopus apkopoti svarīgākie kontakti, lai katrs cilvēks pēc savas vajadzības varētu sazināties ar sev interesējošo institūciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.