Uldis Freibergs ierindojas 15. vietā Eiropas motokrosa čempionāta pirmajā braucienā EMX125 klasē

Uldis Freibergs. Foto – Uldis Dobelis

Jānis un Kārlis Reišuļi sestdien “Zelta Zirgs” trasē Ķegumā izcīnīja dubultuzvaru pasaules motokrosa čempionāta posma ietvaros notiekošajās Eiropas čempionāta sacensībās EMX125 klasē.

EMX125 klasē brīvajos treniņbraucienos pirmajā grupā otrais bija Kārlis Alberts Reišulis un septītais – Tomass Šaicāns, bet otrajā grupā uzvarēja Jānis Mārtiņš Reišulis, piekto vietu ieņemot Uldim Freibergam, desmito – Markusam Kokinam, 12. – Martinam Platkēvičam un 14. – Robertam Lūsim, vēsta LETA.

Otrajos treniņbraucienos grupā augstāko vietu izcīnīja K.Reišulis, sasniedzot labāko laiku. Trešais bija J.Reišulis, sestais – Šaicāns, astotais – Lūsis, 13. – Freibergs, 15. – Kokins un 21. – Platkēvičs, kurš palika 0,32 sekunžu attālumā no dalības pamatsacensībās.

Pirmajā sacensību braucienā dubultuzvaru svinēja Jānis un Kārlis Reišuļi. J.Reišulis apsteidza brāli par 1,161 sekundi.

Trešais braucienā finišēja nīderlandietis Kass Falks, kurš no uzvarētāja atpalika 1,821 sekundi.

40 braucēju konkurencē 15.vietu ieguva Freibergs (minūte un 17,932 sekundes aiz uzvarētāja), 18.vietu izcīnīja Šaicāns, 22. – Lūsis un 24. – Kokins.

EMX125 klasē šosezon notikuši divi posmi. J.Reišulis sezonas pirmajā posmā bija trešais, bet K.Reišulis otrajā etapā izcīnīja otro vietu. Kopvērtējumā viņi pirms posma Ķegumā bija attiecīgi astotajā un trešajā vietā.

Eiropas čempionāta “Open” (EMX “Open”) klasē brīvajos treniņbraucienos Ralfs Blūmfelds ierindojās 27. vietā 31 braucēja vidū, bet otrajos treniņbraucienos bija par vietu augstāk.

Savukārt EMX250 klasē, kur latvieši nebija pārstāvēti, abos sacensību braucienos uzvarēja nīderlandietis Riks Elzinga (50 punkti), aiz sevis posma vērtējumā atstājot Beļģijas braucēju Lukasu Kūnenu (40 p.) un norvēģi Korneliusu Tendelu (38 p.).

Plkst.16.15 sākās kvalifikācijas brauciens pasaules čempionāta MX2 klasē, kurā startē Mairis Pumpurs, bet plkst.17 notiks kvalifikācija MXGP klasē ar pašmāju labākā motosportista Paula Jonasa dalību.

Svētdien notiks abi braucieni pasaules čempionāta ieskaitē, kā arī otrie braucieni abās EMX klasēs.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 20 posmi. “Zelta Zirga” mototrase pasaules čempionātu uzņem 13.reizi.

Pagājušajā gadā Ķeguma trasē notikušajās sacensībās Jonass ieņēma devīto vietu, kamēr uzvaru svinēja slovēnis Tims Gajsers.