Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Uz pieciem gadiem akreditēts Pāvilostas novadpētniecības muzejs

Vasaras izskaņā, 7. augustā, piekto reizi Pāvilostas novadpētniecības muzejs uzņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas akreditācijas komisiju, kā rezultātā muzejs ieguvis akreditāciju uz nākamajiem pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akreditācijas komisija – Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītājas Dainas Ratnieces, vecākās referentes Gundegas Dreiblates un Latvijas Kara muzeja direktora vietnieces Krājuma darbā Ilzītes Zeltiņas sastāvā, klātienē iepazinās un skrupulozi izvērtēja muzeja darbības atbilstību Muzeja likumam un MK noteikumiem Nr. 956 muzeja krājuma komplektēšanas, uzskaites un saglabāšanas darbu, ekspozīcijas izveides un pētniecisko darbu, kā arī komunikācijas darbu ar sabiedrību, portālu “ReKurZeme” informē Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova.

Atbilstoši akreditācijas noteikumu prasībām, komisija pirms vizītes muzejā jau bija iepazinusies un izvērtējuši ar muzeja iesūtīto dokumentu paketi, kas ietvēra pārskatu par muzeja paveikto laika periodā no 2018. – 2022. gadam, kā arī no krājuma, komunikācijas un pētniecisko darbu politikas, kas iezīmē plānotos darbus un aktivitātes nākamajiem pieciem gadiem.

Komisija atzina, ka pēdējo gadu laikā ievērojami uzlabojusies muzeja infrastruktūra, kā arī sasniegumi krājuma un komunikāciju darbā pārliecina, ka muzejs strādā profesionāli un spēj īstenot nosprausto muzeja darbības stratēģiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Latvijas Muzeju padomes sasniegto rezultātu novērtējumu un atzinumu, Latvijas Muzeju padomes locekļi 14. septembra sēdē Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, klātesot arī Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītājai I. Kurčanovai, novada Kultūras pārvaldes vadītājai Lindai Pričinai un viņas vietniekam Gundaram Venenam. Pēc ziņojuma uzklausīšanas nobalsoja, ka Pāvilostas novadpētniecības muzejs turpina darboties valsts akreditēta muzeja statusā līdz nākamajam akreditācijas procesam 2028. gadā.

Muzeja padome izteica pateicību Pāvilostas novadpētniecības muzejam un novada pašvaldībai par darbu, kas ieguldīts, lai muzejs varētu veikt savas funkcijas atbilstoši Latvijas Republikas Muzeja likumam.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.