Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vai dārza soli ziemā ir jāaizsargā?

Dārza soli ir ideāli brīvā laika pavadīšanas uz terasēm, balkoniem un citās vietās ap māju. Dažiem cilvēkiem, tomēr ir jautājums, vai ir nepieciešams papildus tos aizsargāt ziemā, vai atstājot tos aukstajos mēnešos brīvā dabā tas būs pilnīgi droši to stāvokļa saglabāšanai. Lūk atbilde uz šo jautājumu.

Dārza soli vai vietas atrašanas problēma

Dārza soli bieži vien ir diezgan lielas, mēbeles, kurām ir grūti atrast piemērotu vietu ziemai. Tomēr, ja ir tāda iespēja, ir vērts par to padomāt. Koka vai poliratāna dārza soli parasti ir viegli, tādēļ noslēpt to pieliekamajā nebūs grūti, protams, ja tāds ir. Tā var būt arī garāža vai cita palīgtelpa, kur tie būs drošībā.

Dārza soli, kurus nevajag pārvietot

Ne vienmēr šādu priekšmetu var pārvietot. Pirmkārt, tas attiecas uz smagajiem dārza soliem vai soliem, kuri ir pastāvīgi piesaistīti konkrētai atrašanās vietai uz zemes, lai izvairītos no to bojājumiem, piemēram, stipra vēja dēļ. Tātad, ko iesākt ar šādiem soliem? Koka gadījuma, tos nekādā gadījuma nedrīkst pārklāt ar foliju. Zem tās veidojas ūdens tvaiki, kas var izraisīt izšūpošanos un neatgriezeniskus bojājumus. Koka solus, kas ir stacionāri iemontēti zemē, noteikti ir labāk regulāri piesūcināt, lai ziemā pasargātu tos no bojājumiem un lai pavasarī tie izskatītos pievilcīgi.

Sēdekļi, kas nav jāaizsargā

Akmens vai betona dārza solus ziemas periodā nav jāaizsargā. Vienīgais, par ko vajadzētu atcerēties, ir nepieciešamība regulāri attīrīt tos no sniega. Sniegam nav jāsakrājas plaisās, tas var bojāt materiāla struktūru. Tas ir saistīts ar to, ka ledus palielinās apjomā, un tas var izraisīt grūti novēršamu defektu parādīšanos.

Tātad, kā redzat dārza solu aizsardzības veids ziemā galvenokārt ir atkarīgs no to izgatavošanas materiāla. Vairums to ražošana izmantoto standarta materiālu gadījumos ir jāparūpējas, lai pēc ziemas perioda tie izskatītos pievilcīgi un nezaudētu savu drošumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.