“Valmieras” futbolisti cīņā par trešo vietu uzvar “Liepāju”

“Valmieras” komanda sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 15.kārtas spēlē par trešo vietu turnīra tabulā uzvarēja “Liepāju”, bet lejasgala vienību mačā “Tukums 2000″/”Telms” bija pārāka pār Salaspils “Super Nova”.

“Valmiera” gandrīz visu maču spēlēja vairākumā un viesos uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:1), vēsta LETA.

Valmieriešiem vārtus guva Gustāvu Souza un Huans Penjalosa, bet liepājniekiem izcēlās Henri Stanics.

Jau ceturtajā minūtē mačs noslēdzās “Liepājas” aizsargam Jānim Krautmanim, kurš rupji pārkāpa noteikumus pret Maksimu Toņiševu. Spēlēšana vairākumā gan nenesa augļus, tieši pretēji, jo 41.minūtē Henri Stanics panāca 1:0 “Liepājas” labā.

Otrajā puslaikā pēc nospēlētām desmit minūtēm Souza ar sitienu no distances vienus vārtus atguva, bet 80.minūtē pēc Alvja Jaunzema centrējuma 2:1 valmieriešiem panāca Penjalosa.

Tikmēr Tukuma futbolisti mājās “Super Nova” uzvarēja ar 3:2 (2:0) un no pēdējā pozīcijā esošajiem salaspiliešiem attālinājās par pieciem punktiem.

Mājiniekiem divus vārtus guva Roberts Meļķis, bet vienreiz izcēlās Arturs Krancmanis. Viesiem precīzi sitieni bija Denisam Rakelam un Jevgenijam Miņinam.

Septītajā minūtē pēc ātra pretuzbrukuma 1:0 panāca Meļķis, kuram asistēja Raivis Ķiršs. Turpinājumā viesus pāris reizes glāba vārtu konstrukcija līdz 26.minūtē pēc stūra sitiena 2:0 panāca Krancmanis.

Otrā puslaika septītajā minūtē pēc Bogdana Samoilova acīgas piespēles savus otros vārtus spēlē guva Meļķis. Sešas minūtes vēlāk uz “Tukums 2000″/”Telms” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Rakels, bet 64.minūtē ar izcili izpildītu soda sitienu 2:3 panāca Miņins.

11 minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem bija iespēja nostiprināt vadību, taču Ķiršs nerealizēja “pendeli”, jo viņam to liedza viesu vārtsargs Rūdolfs Oskars Soloha.

Kārtas pirmajās spēlēs piektdien RFS savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 ar “Riga”, bet “Daugavpils” mājās ar 5:2 uzvarēja “Jelgavu”.

Kārtas pēdējā cīņā svētdien Rīgā notiks “Auda” un “Metta” vienību spēle.

Turnīra tabulas augšgalā ar 39 punktiem 15 spēlēs ir “Riga”, otro vietu ar 35 punktiem ieņem RFS, trešā ar 25 punktiem ir “Valmiera”, bet ceturto vietu ar 21 punktu 13 spēlēs ieņem “Metta”. 20 punkti 14 mačos ir “Liepājai” , bet 16 punktus sakrājusi “Auda”, 15 – “Jelgava”, 13 – “Daugavpils”, 12 – “Tukums 2000″/”Telms” un septiņus – “Super Nova”.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”.

Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.