Valmieras un Liepājas basketbolistu duelī kļūst zināmi pirmie Latvijas kausa finālisti

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepājas” komandu duelī šodien kļūs zināma pirmā Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas fināliste.

Mačs Valmieras Olimpiskajā centrā sāksies plkst.19, tiešraidē to pārraidot kanālam TV4, vēsta LETA.

Pirms nedēļas Liepājā notikušajā mačā ar rezultātu 77:69 uzvarēja mājinieki, kuriem ir astoņu punktu pārsvars pirms atbildes spēle.

Trešdien otra fināliste noskaidrosies mačā, kurā “VEF Rīga” savā laukumā uzņems “Ventspili”, kuru pagājušajā nedēļā uzveica ar 87:62.

Liepājnieki iesaistījās Latvijas kausa izcīņā ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā un pirmajā mačā ar 77:82 piekāpās “Kandava”/”Anzāģe” vienībai, taču divu spēļu summā guva panākumu ar 158:147.

Savukārt valmierieši vispirms astotdaļfinālā divu maču summā ar 165:136 uzvarēja “Gulbenes Buki”/BJSS komandu, bet ceturtdaļfinālā, neskatoties uz neveiksmi atbildes spēlē, summā ar 169:164 guva virsroku pār “Latvijas Universitāti”.

Šosezon abas vienības tikās vienu reizi Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas mačā, kurā pie panākuma ar 89:86 tika Liepājas komanda.

Sacensībās startē komandas no trim Latvijas līgām.

Uzvarētāji tiek noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacenšas divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji noskaidrosies vienā spēlē februārī.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma. Piedalījās 21 komanda, finālspēlē 7.martā Ventspilī “VEF Rīga” ar 74:62 pārspējot “Ventspils” vienību.