Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija ar dienesta suņiem pārbauda skolēnus Dienvidkurzemes novadā

Publicitātes foto

Trešdien, 30.martā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Kinologu nodaļas Kurzemes grupas amatpersonām un dienesta suņiem Marko un Yaro, devās uz kādu izglītības iestādi Dienvidkurzemes novadā, lai pārbaudītu, vai pie nepilngadīgām personām neatrodas aizliegtas vielas – tabakas izstrādājumi, elektroniskās cigaretes, to uzpildes šķidrumi un narkotiskās vielas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbaudes notika sadarbībā ar skolas vadību un likumsargi ar suņiem pārbaudīja sešas klases – gan vidusskolas, gan pamatskolas klases. Pie viena jaunieša tika atrasta elektroniskā smēķēšanas ierīce un divas tās uzpildnes tvertnes, bet pie otra jaunieša konstatētas trīs zelējamās tabakas paciņas, kuras jaunietis bija izlietojis. Jauniešiem ir 16 un 17 gadi un pret abiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova. .

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.
Savukārt par smēķēšanu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro. Materiāli pēc piekritības ir nosūtīti Liepājas pilsētas domes Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Valsts policijas amatpersonas šādas pārbaudes rīko galvenokārt pēc skolas vadības iniciatīvas un pieteikuma, kā arī gadījumos, ja saņemti signāli no apkārtējiem, ka notiek tabakas izstrādājumu lietošana nepilngadīgo vidū. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.