Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija ar drona palīdzību ķer bezkaunīgus braucējus, kas rupji pārkāpj noteikumus

Otrdien, 12. aprīlī, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas Rīgā, Ieriķu ielas apkārtnē veica pastiprinātu satiksmes kontroli. Tās laikā likumsargi izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai operatīvi varētu fiksēt tos autovadītājus, kuri, ignorējot apkārtējo satiksmes dalībnieku intereses, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptuveni pusotras stundas laikā Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksēja vairāk nekā desmit pārkāpējus, ziņo Valsts policija.

No pulksten 07.30 līdz aptuveni 09.00 Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki ar bezpilota lidaparāta palīdzību sastrēgumu laikā fiksēja 12 bezkaunīgus transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citu satiksmes dalībnieku intereses. Proti, autovadītāji Rīgā, Ieriķu ielā pa sabiedriskā transporta joslu apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu. Šāds pārkāpums ir uzskatāms kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana.

Šajā gadījumā bezpilota lidaparāta pilots ar drona palīdzību fiksēja autovadītājus, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, un nodeva informāciju kolēģiem, kuri pēc tam apturēja pārkāpējus un pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgāda, ka par agresīvu braukšanu pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas (par agresīvu braukšanu) transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, proti, no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku intereses. Piedaloties ceļu satiksmē, ir būtiski transportlīdzekļa vadītājiem ievērot savstarpējo cieņu un sapratni.

Valsts policija satiksmes uzraudzībai izmanto bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru. Ar bezpilota lidaparātu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.