Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija, veicot interneta monitoringu, Liepājā pārtrauc likumpārkāpumus, kur tiešsaistē pielieto šaujamieročus

Foto – Valsts policija

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas amatpersonas, veicot interneta monitoringu, konstatēja, ka kāds liepājnieks tiešsaistē translēja video, kurā redzams, kā viņš, atrodoties dzīvoklī ar vēl kādu personu, pielieto pneimatisko ieroci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas un Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas ieradās vīrieša dzīvesvietā un pārtrauca likumpārkāpumus. Pret vīrieti ir uzsākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

29.maijā Valsts policijas amatpersonas, veicot interneta monitoringu, vietnē “Tiktok” konstatēja, ka kāds lietotājs tiešsaistē translēja video, kur pielietoja pneimatisko ieroci, šaujot ar to pa mēbelēm. Likumsargi identificēja vīrieti, uzzināja viņa dzīvesvietu un devās uz adresi Liepājā, Zaļās birzs mikrorajonā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas informāciju nodeva arī Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai, jo šis vīrietis no daudzdzīvokļu mājas 5.stāva loga izmeta televizoru un gatavojās mest ārā ledusskapi.

Likumsargi ieradās notikuma vietā un daudzdzīvokļu mājas pagalmā pamanīja lauskas no televizora, savukārt pie kāpņutelpas ieejas atradās televizors. Valsts policijas un Pašvaldības policijas amatpersonas devās uz dzīvokli, kur notika nekārtības un pārtrauca likumpārkāpumus. Vīrietis, kurš bija izmantojis pneimatisko ieroci, skaidroja, ka ieroci iegādājies, lai savā brīvajā laikā šautu pa bundžām un mērķiem, taču šoreiz viņš izdomājis interneta tiešraidē demonstrēt, kā viņš dzīvoklī šauj pa savu datora monitoru un noliktiem mērķiem. Jāpiemin, ka vīrietis atradās alkohola reibumā un dzīvoklī atradās vēl viena persona, tādējādi ar savām darbībām viņš apdraudēja ne tikai sevi, bet arī citus. Veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,13 promiļu reibumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka administratīvo pārkāpumu procesus pret abām personām par sīko huligānismu, jo abas personas izmeta no dzīvokļa pa balkonu vairākus priekšmetus, tādejādi apdraudot iedzīvotāju drošību.

Pret pneimatiskā ieroča īpašnieku Valsts policijas amatpersonas uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par pneimatiskā ieroča izmantošanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Tāpat likumsargi notikuma vietā vīrietim konfiscēja pneimatisko ieroci un skrotis.

Valsts policijas amatpersonas vīrietim par sīko huligānismu un ieroča izmantošanu, atrodoties alkohola reibumā, ir piemērojušas naudas sodu – 1445 eiro.

Savukārt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par atkritumu izmešanu tam neparedzētā un nepiemērotā vietā. Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu, par šādu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai no 50 līdz 750 eiro, bet juridiskai personai – no 250 līdz 1500 eiro. Šie materiāli pēc piekritības ir nosūtīti Liepājas pilsētas domes Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai. 

Norādām, ka laikā, kad internets turpina ieņemt lielu lomu iedzīvotāju ikdienā un komunikācija notiek dažādās tiešsaistes platformās, arī policijai ir jābūt mobilai, tāpēc likumsargi reaģē uz pārkāpumiem arī internetā, un ikdienu veic aktīvu tā monitoringu. Policija arī turpmāk turpinās aktīvi uzraudzīt interneta vidi, lai identificētu personas, kuras veic likumpārkāpumus, iegūtu visu informāciju par attiecīgo personu un reaģētu uz notikumu, novēršot likumpārkāpumu vai pārtraucot to.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.