Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidents: Jāatbalsta Ukrainas bēgļu bērnu ātra integrācija skolās ar latviešu mācību valodu

Foto – Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Ukrainas kara bēgļu bērniem Latvijā ir jānodrošina ātra integrācija skolās, kurās mācību valoda ir latviešu, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa, Levits šodien Rīgas pilī tikās ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (K), lai pārrunātu aktuālos jautājumus izglītības nozarē – valsts rīcību un palīdzību izglītības nodrošināšanā Ukrainas bērniem un jauniešiem, kuri ieradušies Latvijā bēgļu gaitās, pāreju uz izglītību valsts valodā, kā arī skolu tīkla reorganizāciju Daugavpilī, vēsta LETA.

Ministre iepazīstināja Valsts prezidentu ar Izglītības un zinātnes ministrijas plānu izglītības nodrošināšanā skolēniem, kuri ieradušies Latvijā bēgļu gaitās no Ukrainas. Plānota paralēlklašu veidošana Rīgas Ukraiņu vidusskolā, tālmācības programmu nodrošināšana, kā arī vispārējs finansiāls atbalsts skolām, kurās mācīsies skolēni no Ukrainas. Levts norādīja, ka izglītības nodrošināšanā ukraiņu bēgļiem svarīgi ņemt vērā ukraiņu diasporas vēlmes, kā arī rūpēties par ukraiņu valodā runājošu pedagogu piesaisti arī no bēgļu vidus.

Valsts prezidents arī atbalstīja ministres rosināto ieceri pārejai uz izglītību skolās tikai valsts valodā. Gan Muižniece, gan Levits uzskata, ka pārejai uz mācībām tikai valsts valodā jānotiek pakāpeniski, turklāt likuma grozījumos jāparedz skolēniem iespējas papildus apgūt atsevišķus mācību priekšmetus ģimenē runātajā valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī Daugavpils pašvaldības plāns izglītības iestāžu reorganizācijā. Valsts prezidents aprīlī dosies reģionālajā vizītē uz Daugavpili, kuras laikā apmeklēs Daugavpils 12.vidusskolu. Februārī Daugavpils dome atbalstīja vietējo, Saeimas un valdības politiķu plaši apspriesto Daugavpils 10.vidusskolas un Daugavpils 12.vidusskolas apvienošanu.

LETA jau vēstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes, kuras dodas arī Latvijas virzienā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.