Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts vai privātais ginekologs: kā izvēlēties?

Foto: freepik.com/Freepik

Viens no galvenajiem sievietes vitalitātes, labas pašsajūtas un veselīgas pašapziņas faktoriem ir viņas sievišķā veselība. Jau no pusaudžu gadiem, kad meitene veidojas par jaunu sievieti, sākas īpašs, katrai sievietei individuāls, ceļš uz savas sievišķības un seksualitātes apzināšanos un pieņemšanu visa mūža garumā.

Un tieši ginekologs ir tas speciālists, kas var ne tikai palīdzēt rūpēties par sievietes reproduktīvo veselību, būt līdzās bērniņa gaidīšanas laikā, kā arī atvieglot pārmaiņu posmu menopauzes periodā un pēc tās iestāšanās, bet būt arī par atbalsta un uzticības personu.

Diemžēl, kā rāda statistikas dati, Latvijā sievietes vēl aizvien pie ginekologa vēršas novēloti, to neapmeklē regulāri, kā arī, bieži vien, nevēlas veikt visus nepieciešamos izmeklējumus un terapiju gadījumos, kad konstatētas jau nopietnas saslimšanas.

Iespējas atrast tieši savu speciālistu Latvijā netrūkst. Sievietēm ir pieejams gan valsts apmaksāts ginekologs, gan privāto klīniku speciālisti. Tāpat gana daudzas privātās klīnikas un veselības centri piedāvā atsevišķus, valsts apmaksātus pakalpojumus arī savās iestādēs.

Kādas priekšrocības sniedz valsts apmaksātu ginekologu un, kādas privāto speciālistu sniegtā ginekoloģiskā aprūpe – par to vairāk raksta turpinājumā!

Rindas pie speciālistiem – vai vienīgā problēma?
Bieži vien tieši garās rindas pie speciālistiem tiek minēts par iemeslu, kādēļ sievietes labprātāk izvēlās privāto klīniku ginekologus. Ja valsts apmaksāts ginekologs Rīgā ir pieejamāks, tad mazpilsētās var gadīties, ka vizīte pie ārsta jāgaida ilgāk.

Tomēr, tā kā sievietei, uzsākot dzimumdzīvi, kā arī, ja nav nekādu sūdzību, vizīte pie ginekologa būtu jāieplāno reizi gadā, tad jāatzīst, ka plānojot profilaktisku ikgadējo apskati problēmas ar pierakstu pie speciālista, visticamāk, nav, jo to iespējams pieteikt jau laikus.

Tāpat sievietēm vecumā no 25–67 reizi trīs gados tiek nosūtītas uzaicinājumā vēstules, ko izsūta Nacionālais Veselības Dienests, valsts apmaksātu dzemdes kakla pārbaužu veikšanai. Tomēr daļa sieviešu uzaicinājumu neizmanto. Tas rāda bīstamu tendenci, ka ir daļa sieviešu, kas neizvēlas apmeklēt ginekologu arī tad, ja izmeklējums ir valsts apmaksāts.

Proti, – nenopietna attieksme pret savu veselību ir viens no galvenajiem iemesliem, kas ir riska faktors dažādu onkoloģisku saslimšanu gadījumos, kas tiek atklāti jau novēloti.

Ja sieviete regulāri apmeklē savu ginekologu, tad, neatkarīgi no tā, vai izvēlēts valsts apmaksāts ārsts vai privāto iestāžu ginekologs, problēmas savlaicīgi apmeklēt ārstu netiek plaši novērotas.

Foto: freepik.com/Freepik

Moderns aprīkojums un visi nepieciešamie izmeklējumi vienuviet
Liela daļa pacientes izvēlas privātos ginekoloģijas pakalpojumus tieši tāpēc, ka, lielākoties, privātpraksas ir aprīkotas ar modernu un mūsdienīgu aparatūru, kā arī visus nepieciešamos izmeklējumus iespējams veikt vienā vizītē, turpat uz vietas.

Tas ietaupa laiku, kas jāieplāno apmeklējot citus speciālistus, piemēram, ginekoloģiskās ultrasonogrāfijas vai dažādu ārstniecisko manipulāciju veikšanai, uz kuriem var būt arī garas rindas.

Īpaši svarīgi tas ir tieši grūtniecēm, kas izvēles saņemt grūtniecības aprūpi privātās iestādēs, lai, nepieciešamības gadījumā, visi izmeklējumi varētu tikt veikti kārtējās vizītes laikā.

Patīkama atmosfēra un laipna komunikācija
Arvien aktuālāks kļūst jautājums tieši par patīkamas, saprotošas un abpusēji laipnas komunikācijas veidošanu starp ārstniecības personu un pacientu. Tas ir ļoti svarīgs faktors, kas veido veiksmīgu un ilgstošu sadarbību ārsta un pacienta starpā, tādējādi netieši uzlabojot arī vispārējo sabiedrības veselību.

Lielā noslodze, kas bieži vien vērojama valsts apmaksātu ginekologu praksēs, var radīt situāciju, kad ginekologs, diemžēl, laika trūkuma dēļ var nebūt spējīgs nodrošināt nepieciešamo komunikāciju tā, lai paciente justos uzklausīta un saprasta. Taču tas, īpaši pirmajās ginekologa apmeklējuma reizēs, jaunām sievietēm ir ļoti svarīgi.

Privātajās klīnikās speciālisti veido pierakstu tā, lai būtu gana daudz laika gan aprunāties ar pacienti, gan veikt visus nepieciešamos izmeklējumus, gan sievietei saprotami izskaidrot to rezultātus un citus interesējošos jautājumus.

Par uzticamu un labu ginekologu atsauksmes būs atrodamas arī interneta vidē. Tiesa gan, tas negarantēs, ka ar izvēlēto speciālistu noteikti izveidosies veiksmīga sadarbība, tomēr ir vērts veltīt nedaudz laiku un iepazīties ar pieejamo informāciju.

Pacientes dažādos forumos un sociālajos tīklos gana aktīvi dalās gan par valsts apmaksātu ginekologu, gan privāto speciālistu, tāpat arī mazpilsētu un Rīgas ginekologu pakalpojumu atsauksmēm.

Valsts vai privātais ginekologs – cenas atšķiras
Tomēr jāņem vērā fakts, ka privātais ginekologs Rīgā, cenas ziņā, sievietei izmaksā dārgāk. Tāpat arī visi izmeklējumi un ārstnieciskās terapijas pakalpojumi ir dārgāki. Šī iemesla dēļ daļa pacientes izvēlas privātos ginekoloģijas pakalpojumus saņemt ārpus Rīgas, kur tie ir nedaudz lētāki.

Vērojams, ka arvien biežām privātās klīnikas un veselibas centri piedāvā saņemt arī atsevišķus valsts apmaksātos pakalpojumus, kā piemēram, grūtnieču aprūpi.

Tomēr iespēja saņemt valsts apmaksāta ginekologa pakalpojumus, ir ārkārtīgi svarīga iespēja tām sievietēm, kuras saņemt privātos pakalpojumus nevar atļauties.

Jo, neskatoties uz dažādām priekšrocībā, ko sniedz privātās klīnikas, tomēr galvenās rūpes ir un paliek tieši par to, lai sievietēm būtu iespēja saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi jebkurā vecumā, neatkarīgi no ienākumu līmeņa.

Foto: freepik.com/Freepik

Uzticams ginekologs nepieciešams katrai sievietei!
Veselības un skaistuma centra Adoria ginekoloģijas speciālisti aicina uz vizīti sievietes visos vecuma posmos, lai kopīgi rūpētos par sievietes veselību. Mūsu klīnikā gaidīsim arī meitenes kopā ar mammām gadījumos, kad konstatētas ginekoloģiskās sūdzības pavisam mazā vecumā. Nodrošinām ātru pierakstu, patīkamu atmosfēru, modernāko aprīkojumu un augstākā līmeņa veselības aprūpi.

Lai pieteiktu savu vizīti un apskatītu Adoria ginekoloģijas piedāvātos pakalpojumus apmeklējiet adoria.lv!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.