Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vasara tuvojas – iegūsti B kategorijas vadītāja apliecību

Ikvienam cilvēkam dzīvē pienāk laiks, kad gribas kļūt neatkarīgam. Spēja pašam vadīt auto pa Latvijas ceļiem viennozīmīgi būtiski uzlabo ikviena cilvēka pašapziņu. Lai to likumīgi drīkstētu darīt, ir jāiegūst B kategorijas autovadītāja apliecība, turklāt tas nav grūti un to var paveikt jebkurā vecumā.

Par iespēju braukt ar auto uz skolu, darbu vai vienkārši brīvi vizināties pa Latvijas vai Eiropas autoceļiem sapņo daudzi jaunieši. Jau skolas starpbrīžos viņi pārspriež, kurš ir labākais auto, kur mācīties braukt, kā iegūt tiesības. Tas, protams, nav nekāds brīnums, jo sākt mācīties braukt autoskolā drīkst jau no 16 gadu vecuma. Rezultātā daļa vidusskolnieku, kas sasnieguši 18 gadu vecumu jau var lepni braukt uz skolu savā personīgajā auto un vēl izvizināt klases biedrus.

Kuru autoskolu izvēlēties?

Pirmais solis, lai sāktu braukšanas apmācību ir autoskolas izvēle. Tradicionāli mazpilsētās cilvēki izvēlas vienīgo vai tuvāko, bet vai tas ir pareizi? Šobrīd iespējas ir daudz plašākas. Internets nodrošina, ka teorētisko apmācību var iziet attālināti, bet braukšanu praktizēt pat Rīgā. Jā, tās ir papildus izmaksas, bet iegūtā pārliecība par savām spējām, kas tiek gūta braucot pa sarežģītiem maršrutiem galvaspilsētā ir tā vērta.

Lai sāktu praktisko braukšanas apmācību vispirms ir jāiziet pirmās palīdzības kursi, jāsaņem medicīniskā izziņa un jāapgūst teorijas pamati. Pēc tam var doties uz CSDD, lai saņemtu mācību atļauju jeb baltās tiesības. Sarežģīti? Nemaz. Autoskola palīdz nokārtot visas formalitātes un to tiešām var ikviens. Jau šobrīd Latvijā tiesības ir ieguvuši vairāk kā 800 tūkstoši iedzīvotāju. Ja viņi to varēja, varēsiet arī jūs.

Autoskola Forwards – https://www.forwards.lv nodrošina Ceļu satiksmes noteikumu apmācību internetā, kā arī profesionālus braukšanas instruktorus. Skolas mērķis ir ne tikai palīdzēt nokārtot tiesības un iegūt B vai citas kategorijas vadītāja apliecību, bet padarīt kursantus par braukšanas lietpratējiem.

Minimālais braukšanas nodarbību skaits ir 20, kur katra nodarbība ilgst 45 minūtes. Tas nav daudz, tādēļ vairums kursantu izvēlas katru reizi braukt 2 secīgas nodarbības. Šādā veidā ir iespējams vienā nodarbībā izbraukt vairākus maršrutus, pārrunāt kļūdas un CSDD eksāmenu knifiņus.

Kā izvēlēties braukšanas instruktoru?

Autoskolā Forwards strādā tikai kvalificēti un pieredzējuši instruktori. Par to var pārliecināties CSDD instruktoru statistikā.

Izvēloties instruktoru, ir jāpievērš uzmanība viņa reitingam un personīgajām simpātijām. Svarīgi, lai braukšanas process būtu ne tikai efektīvs, bet arī patīkams. Iešanai uz nodarbību ir jābūt ar prieku. Ja jūtat, ka sadarbība varētu būt labāka, varat jebkurā brīdī nomainīt instruktoru.

Papildus iepriekš minētajam, ir ļoti būtiski uzsākt braukšanas apmācību ar instruktoru, nevis draugiem vai paziņām. Braukšanas instruktors ieliks pareizus pamatus un, ja viss iet kā plānots, tad jau pēc 10×2 nodarbībām varēsiet likt eksāmenu CSDD.

Kad apgūti pamati varat vienlaikus trenēties arī kopā ar ģimenes locekļiem, bet ar to noteikti nevajadzētu sākt. Izlabot sākotnējā apmācībā pieļautās kļūdas nav ne viegli, ne ātri, turklāt tās ir arī papildus finansiālās izmaksas.

Papildus informāciju par tuvākajiem nodarbību laikiem un instruktoriem varat atrast autoskolas Forwards mājaslapā. Uz tikšanos!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.