Vazdiķis un Stupāns Brazīlijā pasaules nedzirdīgo sportistu spēļu sacensībās 50 metru peldēšanā uz muguras ieņem sesto un astoto vietu

Artis Vazdiķis. Foto – Latvijas Nedzirdīgo sporta federācija

Latvijas peldētāji Artis Vazdiķis un Rūdolfs Stupāns svētdien Brazīlijā iekļuva finālā pasaules nedzirdīgo sportistu spēļu sacensībās 50 metru peldēšanā uz muguras, ierindojoties attiecīgi sestajā un astotajā vietā.

Abi Latvijas peldētāji fināla astotnieka sacensības uzsāka ar septīto un astoto labāko rezultātu, vēsta LETA.

Stupānam bija septītais labākais rezultāts pirms fināla – 31,02 sekundes -, bet Vazdiķim – astotais labākais rezultāts – 31,11 sekundes.

Finālā labāk veicās Vazdiķim, kurš distanci veica 31,08 sekundēs un ierindojās sestajā vietā.

Stupāns ar rezultātu 31,57 sekundes ierindojās astotajā vietā.

Uzvaru svinēja amerikānis Mejtū Klocs, kurš distanci veica 26,33 sekundēs, par 43 sekundes simtdaļām apsteidzot Vācijas peldētāju Larsu Kohmani. Trešo vietu ieņēma Ukrainas peldētājs Vladislavs Kremļakovs, kurš finišēja pēc 27,19 sekundēm.

Jau ziņots, ka lielākos panākumus Brazīlijā no Latvijas peldētājiem ir sasniegusi Zane Embrekte, kura ir uzvarējusi 50 un 100 metru distancēs brīvajā stilā, bet 200 metros viņa izcīnīja sudraba medaļu.

1. nedzirdīgo spēlēs piedalās 78 valstu sportisti, sacenšoties 20 sporta veidos. Latvija šajā sporta forumā ir pārstāvēta ar septiņiem sportistiem: Laura Gaile (šaušana), Sergejs Soklakovs, Māris Grēniņš (abi – vieglatlētika), Zane Embrekte, Artis Vazdiķis, Kristofers Kraze, Rūdolfs Stupāns (visi – peldēšana).