“VEF Rīga” izbraukumā uzvar un neļauj “Liepājai” sasniegt LBL finālu

“VEF Rīga” piektdien izbraukumā svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas ceturtajā mačā, izlīdzinot rezultātu sērijā – 2-2.

“VEF Rīga” viesos svinēja uzvaru ar 92:60 (24:11, 23:11, 25:20, 20:18), vēsta LETA.

Viesi sāka ar 8:0 izrāvienu pēc Anrija Miškas divpunktu metiena, pirmajā puslaikā arvien palielinot pārsvaru un panākot 25 punktu pārsvaru (47:22).

Uzvarētāju labā 24 punktus guva Glens Kouzijs, 20 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Elaidža Klerenss, bet pa 11 punktiem guva Naisers Brukss un Artis Ate, kuriem arī attiecīgi septiņas un piecas atlēkušās bumbas.

Mājiniekiem tikai Ričards Daniels Vanags ar 12 un Kārlis Žunda ar desmit punktiem sasniedza ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu, pievienojot arī attiecīgi septiņas un piecas atlēkušās bumbas.

Rīgā galvaspilsētas klubs svinēja panākumu ar 79:64, izbraukumā piekāpās ar 71:76, bet Daugavpilī, mājinieku lomā esot “vefiešiem”, pie uzvaras ar 78:75 tika liepājnieki. Sērijā līdz trim panākumiem vadībā ar 2-1 ir “Liepāja”.

Sērijas piektā spēle norisināsies 30.aprīlī Rīgā.

“VEF Rīga” bija brīva no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas, kamēr liepājnieki ceturtdaļfinālā ar 3-1 bija pārāki par “Latvijas Universitāti”.

Rīgas vienība Latvijas-Igaunijas līgā regulāro turnīru noslēdza trešajā vietā, bet finālčetriniekā izšķirošajā mačā par čempiontitulu piekāpās Ukrainas komandai Slobožanskas “Prometey”. Liepājas komanda apvienotajā līgā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, regulārajā turnīrā ierindojoties desmitajā pozīcijā.

Abas vienības šosezon Latvijas-Igaunijas līgā bija tikušās divas reizes. Pirmajā duelī ar 98:93 uzvaru svinēja “Liepāja”, bet pēc tam pie panākuma ar 81:76 tika “VEF Rīga”.

Otrā pusfināla pārī “Ventspils” ar 3-1 uzvarēja “Ogri”.

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.