Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vēršas policijā par iespējamiem pārkāpumiem 9. maijā Liepājā

9. maijs Liepājā. Foto – Uldis Dobelis

Nacionālās apvienības valdes loceklis Artūrs Butāns ar iesniegumu vērsies policijā, aicinot izvērtēt 9.maijā notikušo ziedu nolikšanu pie Padomju pieminekļa “Liepājas aizstāvjiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumā, kas nosūtīts Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei, tiek lūgts skaidrot kādēļ netika izteikti aizrādījumi vai aizturēti cilvēki, kas lietoja Padomju savienības karodziņus un nēsāja Georga lentas, atrodoties pieminekļa pakājē un tieši blakus policijai, norādot, ka tas fiksēts arī medijos publicētajos foto un video materiālos. Iesnieguma autors norāda, ka tas ir pretrunā ar “Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā”. Tāpat iesniegumā pausta neizpratne kādēļ policija pēc prokremlisko dalībnieku aicinājuma neļāva pie pieminekļa atrasties vīrietim, kam rokās bija Putinu nosodošs plakāts. Tāpat publiski minēts, ka policijā ir uzsākta pārbaude par Ukrainas karoga uzlikšanu piemineklī.

“Jaunie likuma grozījumi skaidri pasaka, ka Georga lentu un citu Padomju simbolu izmantošana nav atļauta. Simboliku redzēja aculiecinieki, tos piefiksēja žurnālisti, taču policija nerīkojās. Tāpat netika aizturēta sieviete, kas kliedza “pieprasu nošaušanu!” uz jaunieti, kas turēja rokās Ukrainas karogu. Tas, manuprāt, nesakrīt ar likumdevēja noteikto un Valsts policijas priekšnieka publiski pausto nostāju, kas bija cienījama un nepārprotama,” – saka NA valdes loceklis Artūrs Butāns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.