Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vērtīgi padomi, kā ilgtspējīgi iekārtot noliktavas un darbnīcas

Daudzos uzņēmumos noliktavas un darbnīcas ir galvenās vietas, kurās norisinās aktīvākā darbība, tāpēc ir būtiski tās iekārtot, domājot par darbinieku ērtībām, telpu organizētību, kā arī ilgspējību. Tālāk rakstā atradīsiet vērtīgus padomus, kas palīdzēs efektīvi iekārtot noliktavas un darbnīcas, nodrošinot to funkcionalitāti un kārtību.

Izveidojiet plānojumu
Pirms noliktavas vai darbnīcas iekārtošanas pavisam noteikti ir vērtīgi izstrādāt telpas plānojumu. Ņemot vērā telpas izmērus, vēlams uzzīmēt, kur tajā atradīsies plaukti un citas mēbeles. Tas palīdzēs izvērtēt telpas ierobežojumus un izvēlēties piemērotākās mēbeles. Tāpat, noliktavas vai darbnīcas plānošanas posmā vēlams telpu sadalīt zonās, lai jau savlaicīgi parūpētos par organizētību un kārtību. To darot, varat ieplānot nepieciešamāko lietu atrašanos viegli pieejamā vietā. Turklāt, ņemot vērā, ka noliktavās nereti nepieciešams pārvietoties ar dažādām mantu transportēšanas palīgierīcēm, izveidojot plānojumu, varēsiet laicīgi noteikt nepieciešamo eju platumu, tādā veidā parūpējoties par darbiniekiem drošu vidi.

Izvēlieties izturīgus plauktus
Gan darbnīcās, gan noliktavās viena no galvenajām mēbelēm visnotaļ ir plaukti, kuros nereti tiek uzglabāts liels daudzums mantu. Domājot par noliktavu un darbnīcu ilgtspējību, lieliska izvēle ir metāla plaukti. Tie ir īpaši izturīgs un ilgtspējīgs risinājums smagu un liela apjoma mantu uzglabāšanai.

Pateicoties savam dizainam, noliktavās metāli plaukti sniedz iespēju pēc iespējas efektīvāk izmantot telpas platību. Tie ir viegli kopjami un ļauj viegli ievērot higiēnas prasības arī tādās vietās kā veikala noliktavas. Metāla plaukti ir izturīgi un stabili, tāpēc sniedz iespēju parūpēties ne tikai par uzglabājamo mantu, bet arī darbinieku drošību.

Darbnīcās, savukārt, metāla plaukti ir praktisks risinājums, kas sniedz iespēju ērti uzglabāt dažādus instrumentus un detaļas. Turklāt, pateicoties tam, ka tos iespējams viegli transformēt, metāla plaukti ir viegli pielāgojami jebkuras darbnīcas specifikai.

Izvietojiet vairākus gaismas avotus
Ja noliktavas vai darbnīcas platība ir liela, ieteicams telpā izvietot vairākus gaismas avotus, tādējādi parūpējoties par resursu taupību, kā arī pietiekamu apgaismojumu. Piemēram, ja noliktavā vai darbnīcā nepieciešams uzturēties tikai vienā konkrētā zonā, atsevišķs gaismas avots sniegs iespēju ietaupīt elektrību.

Izmantojiet telpu ne tikai tās platumā, bet arī augstumā
Iekārtojot noliktavu vai darbnīcu, ieteicams telpu izmantot ne tikai tās platumā, bet arī augstumā. Piemērota plauktu sistēma sniedz iespēju izmantot visu telpas potenciālu, tādējādi ļaujot uzglabāt lielāku daudzumu mantu. Tā kā metāla plaukti ir pieejami dažādos izmēros un ērti pielāgojami jebkura uzņēmuma vajadzībām, tie ir teicams veids, kā pilnvērtīgi izmantot telpu arī vertikāli.

Veiciet marķēšanu
Plauktu, kastu un mantu uzglabāšanas konteineru marķēšana ir lielisks, veids, kā atvieglot darbinieku ikdienu, kā arī uzturēt telpu kārtību. Tāpēc, iekārtojot noliktavu vai darbnīcu, pavisam noteikti ir vērts padomāt par veidiem, kas ļauj šajās telpās ātrāk un ērtāk orientēties. Tie var būt krāsu kodi, vienkārši uzraksti vai jebkādas citas atpazīšanas zīmes, kas darbiniekam palīdz pēc iespējas efektīvāk atrast nepieciešamo lietu.

Ja arī jūs vēlaties ilgtspējīgi iekārtot uzņēmuma noliktavu vai darbnīcu, ielūkojieties ajprodukti.lv sortimentā, kur atrodami izturīgi un kvalitatīvi metāli plaukti, kā arī cits augstas kvalitātes noliktavu un darbnīcu aprīkojums.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.