Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Valsts prezidents gadumijas uzrunā aicina paļauties citam uz citu, vairot uzticību sabiedrībai un valstij

Foto – President.lv

Cilvēkiem jāspēj paļauties citam uz citu, jāvairo uzticību sabiedrībai un valstij, savā gadumijas uzrunā uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norādīja, ka Jaunais gads tiek sagaidīts ar cerību, ka tas būs labāks, veiksmīgāks vai laimīgāks. Prezidents atzīmēja, ka šodien iedzīvotāji cer pielikt punktu pandēmijas nomāktībai un nedrošībai, visam tam, kas ierobežoja dzīvi, kas “saduļķojis kopīgo publisko sarunas telpu ar naidpilnām putām”.

Levits vērsa uzmanību uz to, ka neviens nevar pateikt pandēmijas beigu datumu, tomēr dzīve notiek te un tagad. Viņš norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji ir raduši pārvarēt grūtības.

Levits uzsvēra, ka šajā laikā uzņēmēji ir atraduši jaunus risinājumus un tirgus, skolotāji ir apguvuši jaunas prasmes attālinātā izglītošanā, tapuši izcili kultūras notikumi, un tādi būs arī nākamajā gadā. Pēc prezidenta paustā, tas no visiem ir prasījis daudz, bet arī devis jaunas zināšanas un iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts pirmā persona norādīja, ka laikā, kad valsts sniedz saviem iedzīvotājiem vēsturiski vislielāko atbalstu, ir cilvēki, kuri zaudējuši darbu, uzņēmumi, kas pārtraukuši darboties, ģimenes, kuru nākotnes plāni ir sagrauti.

“Tādēļ es aicinu valsti un pašvaldības būt redzīgākām, jo cilvēka dzīvi nevar ietilpināt birokrātiskās tabulās. Atbalsts ir jāsniedz ikvienam, kura dzīves pamatus ir saļodzījusi pandēmija. Arī sabiedriskās organizācijas un brīvprātīgie ir nesavtīgi devušies palīgā tiem, kuri nonākuši grūtības,” sacīja Levits.

Viņa ieskatā, pandēmija, globalizācija, izaicinājumi starptautiskajās attiecībās prasa no cilvēkiem spēju ātri un racionāli reaģēt, nenovirzoties no sava ceļa, nepazaudējot savus mērķus. Prezidents akcentēja, ka esam attīstījuši savas spējas orientēties un rīkoties pareizi situācijās, kas kļūst arvien neparedzamākas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Spējas ar vēsu prātu strauji mainīgajos apstākļos saskatīt gan iespējas, gan briesmas. Spējas atšķirt īstenību no maldu pasaules. Izsargāties no šķietami vienkāršiem, bet aplamiem viltus risinājumiem. Dzīvot un apņēmīgi iet uz priekšu nedrošā pasaulē. Tieši šīs spējas mums nākamajā un turpmākajos gados būs ļoti vajadzīgas,” teica prezidents.

Levita ieskatā, tas prasa nobriedušu pašapziņu un paļāvību gan katram cilvēkam, gan valstij kopumā. Viņš atzīmēja, ka tautā ir senas tradīcijas apvienot spēkus pārbaudījuma laikos, tādējādi radot drošību sev, savai ģimenei un valstij. Prezidents uzsvēra, ka iedzīvotājus vieno Latvija un rūpes par to.

Jaunajā gadā Valsts prezidents novēlēja ikvienam Latvijā un latviešiem visā pasaulē redzīgumu, apņēmību un pašpaļāvību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.