Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vienkārši, bet efektīvi ieteikumi, kā izvēlēties nodokļu konsultantu

Viens no svarīgākajiem soļiem uzņēmuma attīstībā ir veiksmīgas nodokļu stratēģijas izveide. Šajā jautājumā liela nozīme ir pareizai nodokļu konsultanta izvēlei, kas palīdzēs formulēt un sasniegt noteiktos mērķus. Katrs eiro, ko iztērē nodokļos, nevar tikt izmantots uzņēmuma attīstībai. Tieši tāpēc ir svarīgi atrast sev piemērotu nodokļu konsultantu, kas palīdzēs efektīvāk pārvaldīt savas finanses.

Kā to izdarīt? Raksta turpinājumā esam apkopojuši ieteikumus, kas palīdzēs ideālā nodokļu konsultanta meklējumos.

Pārbaudi nodokļu konsultanta pieredzi

Pirms lem par labu kādam nodokļu konsultantam, pārbaudi viņa iepriekšējo pieredzi. Jautājumi, kas ir saistīti ar nodokļiem, ir visai specifiski. Tieši tāpēc ir svarīgi, lai tevis izvēlētajam speciālistam būtu atbilstošas zināšanas un pieredze.

Vienlaikus pievērs uzmanību arī nodokļu konsultanta reputācijai. Ja iespējams – noskaidro, ar kādiem uzņēmumiem speciālists iepriekš ir sadarbojies. Tad varēsi labāk izprast, cik veiksmīga ir viņa darbība.

Uzņēmumā BREICIS darbojas tikai profesionāļi ar ilgstošu pieredzi nodokļu jomā, tāpēc vari būt drošs, ka tavas finanses ir labās rokās.

Noskaidro, kādas būs izmaksas

Izvēloties nodokļu konsultantu, liela nozīme ir klienta budžetam. Skaidrs, ka nevari izvēlēties speciālistu, kas pārsniedz tavas iespējas. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi noskaidrot, cik izmaksās nodokļu konsultācijas. Pie mums – pakalpojuma cenas ir samērīgas ar sniegto palīdzību. Ar klientu vienojamies vēl pirms darbu uzsākšanas par to, kāda būs samaksa par paveikto.

Nodokļu konsultācijas, protams, ir papildu izdevumi, taču ir būtiski izprast, ilgtermiņā tās atmaksājas. Labs grāmatvedis vai nodokļu konsultants var palīdzēt ietaupīt gana daudz līdzekļu.

Izvērtē abpusējo saskaņu

Iepazīstoties ar potenciālajiem nodokļu konsultantiem, padomā par to, kas tev ir būtiski šajā sadarbībā. Ņem vērā, ka speciālistam būs piekļuve daļai no tavas personīgās informācijas, tāpēc ir svarīgi, lai komunikācija būtu ērta un patīkama.

Kad satiecies ar iespējamo padomdevēju, izvērtē, vai speciālists veiksmīgi iederētos tavā komandā. Lai sadarbība būtu laba, tev nevajadzētu būt grūtībām dalīties ar informāciju par savu ģimeni, uzņēmumu un ienākumiem.

Tāpat pievērs uzmanību, vai nodokļu konsultants ir ieinteresēts sniegt tev pakalpojumus. Diemžēl nereti atrast speciālistu, kuru aizrauj savi darba pienākumi, var būt pagrūti, taču tas ir ļoti svarīgi. Tu nevēlies nodokļu konsultantu, kurš izvēlas drošāko un vieglāko ceļu.

Labākie nodokļu konsultanti pastāvīgi meklē radošus veidus, ka legāli ietaupīt naudu. Šādi speciālisti ir zelta vērtē.

Pārrunā iespējamo stratēģiju

Šis parasti ir solis, kas seko pēc vienošanās par sadarbību, taču ieteicams pārrunāt svarīgākos stratēģijas punktus vēl pirms slēdz jebkādus līgumus. Ciešā sadarbībā ar nodokļu konsultantu ir ieteicams izveidot ilgtermiņa nodokļu stratēģiju.

Šis process parasti ilgst vairākus mēnešus, jo ir nepieciešams definēt savus mērķus, izpētīt dažādās iespējas un pēc tam arīdzan izstrādāt plānu, kas ļaus būtiski ietaupīt finanšu līdzekļus. Veidojot stratēģiju, ir būtiski pievērst uzmanību gan pašreizējai situācijai, gan arī tam, kur tu vēlētos būt pēc pieciem, desmit vai vairāk gadiem.

Nodokļu konsultanta loma ir neatsverama. Pieredzējis profesionālis var palīdzēt ne tikai pārvaldīt finanses, bet arī sniegt padomu uzņēmuma attīstībā. Ja meklē nodokļu konsultantu savam biznesam, SIA BREICIS atradīsi speciālistus ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.