Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vienlaikus “uzmet” 2647 investorus no 26 valstīm

Liepājā, Dzintaru ielā 41, Vēju pilsētas dārgākajā rajonā, top uz juridiskās personas vārda noformēta privātmāja. Ir aizdomas, ka īstais saimnieks ir uzņēmējs Ģirts Cēlājs. Aktīva būvniecība esot sākta uzreiz pēc tam, kad saņemta nauda, kas bija jāatmaksā investoriem. (Foto: Ģirts Gertsons)

Pret Liepājas uzņēmēju Ģirtu Cēlāju uzsākts kriminālprocess, kurā ir aizdomas par vairāk nekā pusotra miljona eiro piesavināšanos. Pret kādreiz biznesa aprindās augstu vērtēto Cēlāju rit arī tiesvedība par izspiešanu un piesavināšanos no Šveices uzņēmuma Mekatrade, kas izpaudusies minerālmēslu atšķaidīšanā, pasliktinot kvalitāti, un papildu samaksas pieprasīšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gada janvāra sākumā pūļa finansējuma platformas uzņēmumā “Crowdestor” ieradās Cēlājs kopā ar savu partneri Kārli Babuli. “Crowdestor” ir viens no lielākajiem šāda veida uzņēmumiem Eiropā un pārstāv aptuveni 25 000 investoru no vairāk nekā 70 valstīm. Izmantojot platformas pakalpojumus, finansēti simtiem dažādu projektu kopā par vairāk nekā 56 miljoniem eiro, ieskaitot filmu “Warhunt” ar Mikija Rurka dalību, kas uzņemta Latvijā, raksta “Jauns.lv”.

Cēlājs un Babulis prezentējuši savus pārstāvētos un saistītos uzņēmumus “NPK Expert International” un “Blendex”, kas daudzus gadus nodarbojoties ar minerālmēslu ražošanu un tirdzniecību. Skaidrots, ka uzņēmumiem ir noslēgti ilglaicīgas sadarbības līgumi un nepieciešams papildu finansējums mēslojuma kravu piegādei uz Dualu, ostu Kamerūnā Rietumāfrikā. Projekts izklāstīts kā drošs – stabils pircējs, pieredzējusi komanda un bankas garantija.

“Crowdestor” valdes loceklis Jānis Timma “Kas Jauns Avīzei” stāsta: “Izskatījām dokumentus, izpētījām darījumā iesaistītos uzņēmumus, arī Cēlāja reputācija izskatījās laba – 2015. gadā uzņēmējam piešķirta Eksporta atbalsta kustības “The Red Jackets” eksporta izcilības balva. Cēlāja uzvārds atrodams arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras oficiālo pārstāvju sarakstā.”

Šaubas par uzņēmēju reputāciju neradās, 2020. gada 15. janvārī noslēgts aizdevuma un sadarbības līgums, un līdz 10. februārim trijās kārtās 2674 investori no 26 valstīm šajā projektā veica kopumā 3207 investīcijas 1,9 miljonu eiro apmērā. Ieguldījumu apjoms svārstījās no dažiem simtiem līdz 100 000 eiro (viena cilvēka lielākā iemaksa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No piesaistītajām investīcijām 1 539 463 eiro trijos maksājumos pārskaitīti uzņēmējiem un viņu sadarbības partneriem, pārējā nauda atgriezta investoriem. Pēc līguma nosacījumiem nauda bija jāatdod līdz 2020. gada 30. aprīlim. Kopš tā laika “Crowdestor” cīnās par investoru naudas atgūšanu, apdraudēts ir arī Latvijas labais vārds.

Vairāk lasiet “Kas Jauns Avīzē”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.