INFOGRAFIKA: Visvairāk ar Covid-19 saslimušo Aizputes un Grobiņas novadā

No pirmdien atklātajiem kopumā 89 Covid-19 gadījumiem vairāk nekā trešdaļa reģistrēta Rīgā, kā arī lielāks saslimušo skaits atklāts Valmierā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 33 no jaunajiem inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 388 cilvēki.

Valmierā vakar atklāti seši jauni inficētie, Daugavpilī un Limbažu novadā - katrā četri, bet virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 388, Daugavpilī - 82, Daugavpils novadā - 29, Siguldas novadā - 28, bet Jelgavā un Liepājā - katrā 25 iedzīvotāji. Vienlaikus 26 novados pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrēts neviens inficēšanās ar Covid-19 gadījums.

Aizputes novadā un Grobiņas novadā pēdējo divu nedēļu laikā ir saslimuši septiņi iedzīvotāji, Durbes, Priekules, Vaiņodes un Nīcas novadā - viens līdz pieci gadījumi, bet neviena saslimušā šobrīd nav Pāvilostas un Rucavas novadā.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 57,2 gadījumi.

26 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp 14 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Krimuldas, Kārsavas, Viļānu, Siguldas, Daugavpils, Baldones un Iecavas novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 17 ir vecumā no 10 līdz 19 gadiem, 14 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.
 

Pievieno komentāru

Aizputē