Mednieks no 16 gadu vecuma. Aizputnieks Ilgmārs Petrovics, kurš pats sāka piedalīties medībās no 16 gadu vecuma un nu iekrājis jau 67 gadu stāžu, salīdzina – kā bija toreiz un kā tagad 1

Pēc raksta “Kurš drīkst medīt?” izlasīšanas “Kursas Laika” 21. februāra numurā laikrakstam piezvanīja un savu viedokli pauda pieredzējušais mednieks Ilgmārs Petrovics. Devāmies uz Aizputi un uzklausījām viņa pieredzi klātienē.

Aizputnieks Ilgmārs Petrovics ir viens no vecākajiem, ja ne pats vecākais mednieks Latvijā. Viņam aprīlī paliks 83 gadi, no kuriem 67 gadus ir mednieks. 1952. gadā – 16 gadu vecumā – Ilgmārs kļuva par pilntiesīgu mednieku ar tiesībām medībās patstāvīgi izmantot šaujamieroci. Tolaik to atļāvis likums, kas spēkā bijis divus gadus. Patlaban atbalstīto likumprojektu, ka medībās šaujamieroci tā īpašnieka vai pilngadīga mednieka uzraudzībā varēs lietot 16 gadus veci jaunieši, pieredzējušais mednieks nevērtē kā ārkārtēju.

“Divus gadus –1952. un 1953. gadā – spēkā bija likums, ka no 16 gadiem jaunietis var kļūt par pilntiesīgu mednieku un pats šaut, uzņemoties atbildību par saviem lēmumiem, kas jāpieņem medību laikā. Par oficiālu mednieku no 16 gadiem varēja kļūt, iestājoties kolektīvā un saņemot mednieka apliecību. Tas toreiz bija ļoti vienkārši – nebija nekāds eksāmens, nekādas pārbaudes. Drīzāk tāda parunāšana. Par eksāmenu to nekādi nevarēja nodēvēt,” stāsta I. Petrovics.

“Tolaik, kļūstot par pilntiesīgu mednieku, atbildēji par sevi, saviem lēmumiem – jaunietis bija līdzvērtīgs lielajiem medniekiem. Mūsdienās, lai medībās varētu izmantot ieroci no 16 gadiem, manuprāt, tur būtu darbs psihologa pārbaudei,” domā pensionārs.

Visu sarunu ar Ilgmāru Petrovicu lasiet "Kursas Laika" 7. marta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizputē