2,23 miljoni par ugunsgrēku cūku fermā Dienvidkurzemē – izmaksāta viena no šogad lielākajām apdrošināšanas atlīdzībām 5

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) izmaksājusi vienu no lielākajām atlīdzībām šogad nozarē: par pērn ugunsgrēkā nopostītajiem cūku fermas “Apriķi Bacon” kompleksiem tās īpašniekam SIA “Nygaard International” izmaksāti 2,23 miljoni eiro. Ugunsgrēkā, kas izcēlās naktī uz pagājušā gada 18. oktobri, pilnībā nodega divas no trim kompleksā ietilpstošajām cūku kūtīm ar vairākiem tūkstošiem nobarojamo cūku, portālu "ReKurZeme" informē AAS BALTA komunikācijas vadītāja Līna Lisnere.

Šis ugunsgrēks ir viens no postošākajiem, kas uzņēmumiem piederošā īpašumā Latvijas teritorijā piedzīvots pēdējo gadu laikā. Signālu par ugunsgrēku ap plkst. 2.30 naktī saņēma kompleksu apsargājošais apsardzes uzņēmums, reaģējot uz signalizācijas brīdinājumu. Nekavējoties tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuriem izdevās glābt vienu no kompleksā ietilpstošajām trijām kūtīm. Diemžēl ugunsgrēka rezultātā tika iznīcinātas būves, iekārtas un dzīvnieki ar kopējo vērtību vairāku miljonu eiro apmērā.

“Apdrošināšanas nozarē ugunsgrēks ir vispostošākais risks, kas notiek salīdzinoši reti, bet pārsvarā rezultējas vislielākos zaudējumos. Konkrētajā gadījumā uguns bija izpostījusi aptuveni 3000 kvadrātmetru divos cūku fermas korpusos un skārusi trešā korpusa jumtu, ko ugunsdzēsējiem izdevās glābt. Šādu lielo atlīdzības gadījumu regulēšana parasti aizņem vairākus mēnešus, jo tiek veiktas ne tikai visas nepieciešamās ekspertīzes ugunsgrēka cēloņa noskaidrošanai, bet kopā ar klientu arī notiek darbs pie būvju atjaunošanas plāna, kas ietver dažādas aktivitātes saistībā ar tehnisko projektu, būvniecības tāmju izstrādes un saskaņošanu atbildīgajās iestādēs. Tāpat arī tiek īstenotas preventīvas darbības, lai izvairītos no līdzīgu negadījumu riska nākotnē. Šajā gadījumā uzņēmējdarbību izdevās atjaunot salīdzinoši neilgā laikā, pateicoties tam, ka uzņēmuma īpašnieki bija atbildīgi, apdrošinot gan būves, gan iekārtas un dzīvniekus,” stāsta Ainārs Puķe, BALTA Īpašuma apdrošināšanas atlīdzību vadītājs.

BALTA atlīdzība par ražošanas iekārtām sasniedza teju 360 000 eiro, bet par nodegušajiem korpusiem izmaksāti vairāk nekā 1,87 miljoni eiro.

SIA “Nygaard International” prokūriste Jekaterina Kuzmina stāsta, ka uzņēmums plāno ar apdrošināšanas atlīdzības palīdzību nodegušās fermas ēkas atjaunot. “Novērtējam, ka sadarbība ar apdrošinātāju bija konstruktīva un vērsta uz operatīvu risinājumu saskaņošanu jebkurā stadijā. Mums bija svarīgi, lai apdrošinātājs uzklausa mūsu viedokli un pamatojumu, kopīgu diskusiju laikā rodot abpusēji pieņemamu risinājumu,” par sadarbību stāsta J. Kuzmina.

Kā norāda A. Puķe, šādu lielo negadījumu kontekstā vērts izcelt to, ka komercīpašuma apdrošināšanā arvien lielāka loma ir preventīvam darbam, lai mazinātu negadījuma riskus. “Ugunsgrēks ir nelaime, ko neviens nevēlas piedzīvot arī tad, ja īpašums ir pilnībā apdrošināts. Tāpēc arvien vairāk strādājam ar klientiem preventīvi, lai negadījuma riskus mazinātu. BALTA ir sava risku vadības komanda, kas palīdz apdrošinātajiem apzināt potenciālos apdraudējumus, vienlaikus klientiem iesakot dažādus papildus īstenojamos drošības pasākumus. Ideālā gadījumā šāda pieeja ļauj izvairīties no negadījuma, bet, ja tas tomēr noticis, apdrošinātājs var palīdzēt uzņēmumiem īstenot tādus drošības standartus, lai negadījums nākotnē neatkārtotos,” stāsta A. Puķe.

Uzņēmumam SIA “Nygaard International” izmaksātā atlīdzība ir otra lielākā, ko BALTA izmaksājusi pēdējo gadu laikā. Lielāko atlīdzību, ko jebkad izmaksājis kāds no Baltijas apdrošinātājiem, 36,9 miljonu eiro apmērā BALTA izmaksāja Latvijas bezvadu datortīkla iekārtu izstrādātājam un ražotājam SIA “Mikrotīkls” par 2018. gada augustā ugunsgrēkā nopostīto noliktavas ēku un preci tajā (gatavo produkciju un komponentiem ražošanai).

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Alena

..kaut ka tie cuku kompleksi pazud visados veidos..

pirms mēneša, 2021.10.26 18:26

Lauku skuke

Kadreiz katra lauku seeta bija paris cucinas gotina vistinas..visi ganohas briva dabaa.gimene bija paedusi..tagad kutinas tuksas pagalma visu vasaru ruc zales plaveji..toties lielie kompleksi pilni ar izmocitiem lopiniem un putniem.kuri uesprostoti bav redzejusi saules gaismu..miljoniem..kai varetu pabarot visus.

pirms mēneša, 2021.10.26 18:32

Adel

Sausmigi.vienas sliktas depresivas zinas.nu labi ka kompensaciju sanema

pirms mēneša, 2021.10.26 18:43

Dienvidkurzemes novadā