Kad jau likās, ka diena būs tukšā, Liepājas ezerā pieķeras varena zaļsvārce 3

Pie varenas līdakas Liepājas ezerā šoruden tika Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs Andis Ādiņš. Viņam tā ir līdz šim otrā lielākā noķertā zaļsvārce.

A. Ādiņš copēt devās oktobra beigās lokdauna laikā. Viņam veiksmīga izrādījās svētdiena - 24. oktobris. Liepājas ezera Reiņa galā, sākot copēt ap pulksten 13, nekas īpašs neķērās. Pāris stundu laikā viens asarītis un bezmēra līdaciņa. 

Ap pulksten 16 A. Ādiņš sāka braukt ārā no ezera un pa ceļam uz krastu pieteicās šī līdaka. Tā svēra 7,7 kilogramus. Makšķernieks norāda, ka vieta varēja būt tā pati, kur 2019. gada maijā 8,2 kilogramus smago līdaku noķēra liepājnieks Ainars Šteinbergs.

A. Ādiņš līdaku noķēra ar vidēji lielu vobleri. Viņš uz copi bija devies viens pats, turklāt aizmirsot mājās uztveramo tīkliņu. 

"Dabūju ar rokām iecelt laivā. Visu laiku bija bail, ka neaiziet, bet tad izdevās aiz žaunas aizķert. Kad pienāca tuvāk laivai, tad sapratu, ka ir liela. Mazākas parasti ļoti spirinās, bet šī nāca kā baļķis. Cīņa nebija ilga," atminas A. Ādiņš. Viņš piebilst, ka lielākās bažas bija par to, vai izdosies iecelt laivā, vai bez uztveramā tīkliņa līdaku nepazaudēs. 

A. Ādiņam makšķerēšana ir vaļasprieks, kam daudz laika nesanāk, parasti vienu vai divas reizes mēnesī. Viņa copes vieta ir Liepājas ezers, kur laivu bāzē ir sava laiva. 1. maijā došanās copēt ir kā likums, vasarā maz sanāk laika, bet biežāk atkal rudenī. Lokdauna laikā sporta dzīve bija apstājusies, tāpēc izdevās noķert gan lielisku brīvdienu, gan vienu no savām lielākajām līdakām. 

A. Ādiņam līdz šim lielākā līdaka ir pieķērusies pirms desmit gadiem 1. maijā - 8.2 kilogrami. "Tā ir lieliska iespēja izvēdināt galvu," par makšķerēšanu saka Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lorensai patik

Supper lidaka .super . copeetajs.un super hobijs pie dabas.

pirms 14 dienām, 2021.11.19 17:33

Lorensa

Lorensa tirgu nopirka 2 milzigas dzivas karpas..kas par gardumu bija..ieriveja ar sali un kiplokiem un izzaveja..

pirms 14 dienām, 2021.11.19 17:36

Ha ha

No kā tad tā galva ir jaizvēdina? Vai no sēdēšanas sporta centrā un deguna urbināšanas. Par šām svētku brīvajām dienām cik ar saviem algotajiem Dienvidkurzemes sporta darbiniekiem tautai pieejamus sporta pasākumus sarīkojat?
Kur var iepazīties ar decembra sporta pasākuma plānu Dienvidkurzemes novadā?

pirms 12 dienām, 2021.11.21 10:23

Dienvidkurzemes novadā