FOTO: Gramzdas Mežparkā atklāj Meža galeriju

Dienvidkurzemes novada leišmalītē – Gramzdas pagasta Mežaparkā - 11. septembrī – Sudraba Edžus dzimšanas dienā - tika atklāta Meža galerija.

Savukārt pie kādreizējās Gramzdas skolas - piemiņas plāksne, kā liecība par rakstnieka darba gadiem pamatskolā, informē Priekules kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens.
 
Mākslinieki Pēteris Taukulis, Killian Fouquet (Francija), Sofija Bumbule, Rolands Gūtmanis, Dace Gailīte un Ģirts Burvis radošajā procesā iedvesmojušies no Sudrabu Edžus dzīves un darbiem, protams, lielu uzmanību veltot Dullajam Daukam, radījuši lielformāta gleznas, kas Gramzdas Mežaparka takas rotās visu cauru gadu un dabas mīļotājiem pavērs iespējas kļūt arī par mākslas baudītājiem.

G. Venens norāda, ka ar šo lielisko sarīkojumu noslēdzās šīs vasaras galvenā ideja – pievērst uzmanību diviem Dienvidkurzemes dižgariem, kas nākuši no Gramzdas un atstājušas būtiskus nospiedumus Gramzdas kultūrizglītības vēsturē: rakstniekam Sudrabu Edžum un kādreizējam Liepājas mēram – Ēvaldam Rimbeniekam.

Sestdien pasākumu bagātināja dziesminieks Kārlis Kazāks.

Pievieno komentāru

Priekulē