Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Cik droši un pasargāti no pandēmijas jūtas Grobiņas novada iedzīvotāji?

To, vai un kā mainījusies Grobiņas novada iedzīvotāju ikdiena ārkārtējās situācijas laikā, “Kursas Laiks” centās noskaidrot, uzrunājot vairākus vietējos. Lielākā daļa no viņiem atzina, ka esošos apstākļus pieņem un cenšas tiem pielāgoties, lai šo laiku pārlaistu pēc iespējas pilnvērtīgāk un drošāk.

Kapsēdē dzīvojošā Madara Štībele ar atvasēm Grobiņas pilskalna tuvumā pastaigājas, baudot silto un saulaino laiku. Tā kā gribas pamainīt vidi un pastaigāt pa skaistākajām pilsētas pastaigu takām, ceļu uz Grobiņu trijotne mēro ik pa laikam. M. Štībele atzīst, ka lielas izmaiņas ierobežojošo drošības pasākumu dēļ neizjūt. Vienīgais, par ko šajā situācijā žēl, ir fakts, ka slēgti bērnu rotaļu laukumi, jo darboties tajos meitiņai Esterei paticis, un nu tā pietrūkst.

Zane Bušmane ar ģimeni jau vairāk nekā 10 gadu dzīvo un strādā Īrijā. Līdz tam par savu mājvietu saukusi Grobiņu, kur jaunajai sievietei šobrīd aizrit ārkārtējās situācijas laiks. Februārī ģimenes situācijas dēļ Z. Bušmane uz laiku atgriezusies dzimtajā pusē, pēcāk šeit ieradusies visa Īrijā dzīvojošā ģimene, tajā skaitā abas meitas – Paula un Roberta. Tikai pēcāk tapis skaidrs, ka atgriezties atpakaļ Īrijā uz laiku nebūs iespējams.

Grobiņniece Vēsma Daukšte neslēpj: tikko valstī izsludināta ārkārtējā situācija, viņa izjutusi bažas, bet nu ar situāciju aprasts. Iesākumā piesardzības dēļ atlikta arī tirgošanās vietējā tirgū, kas līdz šim bijusi ierasta, bet maijā lemts to tomēr atsākt, piedāvājot pašas audzētos ziedus.

Liepājas–Rīgas šosejas malā esošā viesu nama “Uaneta” saimniece Brigita Umbraška skaidro, ka viesu nama darbība turpinās arī šobrīd. Klusāko periodu, kas nu iestājies, B. Umbraška izmanto lietderīgi – remontē un labiekārto viesu māju un tās apkārtni.

Grobiņas novada Pašvaldības policijas priekšniece Ieva Ilstere atklāj, ka ārkārtējās situācijas izsludināšanas sākumā Pašvaldības policijas telefons “bija karsts”.

Plašāk par Grobiņas novadu lasiet "Kursas Laika" 14. maija numurā!

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā