FOTO: Grobiņā aktīvi iepērkas Pavasara tirgū 2

Piektdienas, 30. aprīļa, vakarā Grobiņā notika Pavasara tirgus, kurā bija iekārtoti divi tirdzniecības laukumi - vienā bija viss dārzam nepieciešamais, bet otrā - dažadi gardumi un citas lietas. 

"Braucu ar mērķi, ko gribēju, to ieguvu," priecājas liepājniece Inese Šmite. Viņa savam dārzam vēlējās papildinājumu, tāpēc tika iegādāta ābelīte, bumbierīte un ķirsis. Tikmēr liepājnieks Jevgēņijs piebilst, ka bez divām iegādātajām abelītēm gribējis arī aprikozi, bet tās ātri tika izpirktas. 

"Bijām jau noilgojušies pēc šāda tirdziņa. Biju domājusi, ka būs daudz vairāk pārdevēju," teic liepājniece Dace Urtāne. Diemžēl, šobrīd valstī noteiktie ierobežojumi paredz, ka tirdziņā drīkst būt ne vairāk par 20 tirgotājiem. 

"Mēs Liepājā esam apdalīti, tāpēc braucām uz Grobiņu. Bijām arī Durbē. Lasīju, ka 15. maijā tirgus būs Pāvilostā. Šoreiz nopirkām upenes un puķes, lai vasarnīcā būtu krāšņums visās kastītēs," stāsta D. Urtāne. 

"ReKurZeme" novēroja, ka cilvēki aktīvi pirka dažadus stādus, augļkokus. To apstiprināja arī Kandavas novada Zantes stādaudzētavas "Vīksnas" pārstāvis Dāvis Spriņģis, jo pie augļkokiem interesentu netrūka. "Forši, cilvēki ir atsaucīgi. Sākumā bijām nobažījušies, kā būs. Pirmo reizi esam pie grobiņniekiem ciemos. Mums ir saldie ķirši, plūmes, āboli, bumbieri, ogulāji, košumkrūmi. Mēs regulāri braucam uz Jelgavu, uz tirgu Tukumā. Šodien jau bijām "Liepājas Pētertirgū", atceļā pieķērām Grobiņas Pavasara tirgu," stāsta D. Spriņģis.

D. Spriņģis priecājas, ka cilvēki nāca un pirka. "Cilvēki ir noilgojušies pēc kārtīga darba, noguruši no mājās sēdēšanas, grib dārzā darboties," uzskata tirgotājs.

Grobiņas Pavasara tirgus organizatori bija parūpējušies, lai cilvēki tirdzniecības vietā virzītos pa apļveida kustību. Bija atsevišķa ieeja un izeeja. Pie ieejas visiem tika atgādināts, ka jālieto sejas maskas. 

Grobiņas novadā nākamais tirgus plānots 3. maijā pulksten 8.30 pie Bārtas kultūras nama. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

āksti

laukā liek cilvēkiem maskas vilkt ,šausmas

pirms 13 dienām, 2021.05.04 14:39

Grobiņas novadā