Grobiņā būs Paula iela, cerot, ka nākotnē to ievērtēs arī Maestro Raimonds Pauls 1

Grobiņas novada domes deputāti atbalstīja lēmumu daļu Pils ielas Grobiņā pārdēvēt par Paula ielu.

Ielas daļas pārdēvēšanai ir vairāki iemesli. Pirmkārt, tas būs pagodinājums arhitektam Maksam Paulam Berči, kura projektētā kādreizējā Grobiņas apriņķa pārvaldes ēka Lielā ielā 54 (pašlaik tur atrodas Pašvaldības policija un Bāriņtiesa) atrodas turpat blakus Lielajā ielā. Otrkārt, ielas galā pie dīķa ir dzirnavu vieta. Zināms, ka dzirnavniekam reiz bijis centīgs māceklis vārdā Pauls, vēstīts Grobiņas novada mājaslapā.

Ielas nosaukuma maiņas pamatojums ir arī T veida krustojums Pils ielā. T burta augšdaļu pārdēvēs par Paula ielu. Un emocionālai piesaistei piemināms arī Maestro Raimonds Pauls, kurš ne reizi vien spēlējis restorānā “Jūrpils”, kurš turpmāk atradīsies Paula ielā, nevis Lielajā ielā 52b kā patlaban.

“Ceram, ka Maestro vēl koncertēs Grobiņā,” šādu cerību izteica domes priekšsēdētājs Aivars Priedols. “Un tad mēs varēsim palielīties ar Paula ielu.”

Taču arī Pils iela, kas saistās ar seno pili, pavisam no Grobiņas kartes nepazudīs. Tajā paliks adreses diviem privātīpašumiem. Pils ielā paliks arī dzirnavu zemes gabals un nākotnē ir cerība atjaunot dzirnavas muzeja veidā.

A. Priedols arī izteica cerību, par pēc administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas Berči projektētajā vēsturiskajā ēkā uz pirmo sēdi varētu pulcēties jaunievēlētie Dienvidkurzemes domes deputāti, jo Grobiņa noteikta par jaunā novada administratīvo centru.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jautājums

Kas vainas šī brīža ielas nosaukumam?
Jauns bums Grobiņā sāksies?
Apļu ēra beigusies?

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.18 14:07

Grobiņas novadā