Grobiņas novadā iedzīvotāja panāk, ka uzliek "Stop" zīmes bīstamajā krustojumā 2

"Tāšu krustojums beidzot piedzīvojis uzlabojumus!" portālam "Rekurzeme" par priecīgo ziņu informē Grobiņas novada Medzes pagasta iedzīvotāja Gunita Skroderēna. Viņa norāda, ka reģionālo autoceļu P110 "Liepāja-Tāši" un P111 "Ventspils (Leči)-Grobiņa" krustojumā šonedēļ ir uzstādītas "Stop" zīmes.

G. Skroderēna par bīstamo krustojumu janvārī uzrakstīja iesniegumu gan "Latvijas Valsts ceļiem", gan Grobiņas novada domei, pēc trim nedēļām saņemot atbildi, ka līdz 1. aprīlim viņas ierosinājums tiks realizēts. Liels bija iedzīvotājas pārsteigums, ka tas noticis daudz ātrāk.

"Latvijas Valsts ceļi" pēc saņemtā iesnieguma janvārī veica krustojuma apsekošanu, lai varētu konstatēt faktisko bīstamību. Pētot ceļu satiksmes negadījumu statistikas datus par šo krustojumu, pēc "Latvijas Valsts ceļu" esošās informācijas - tur pēdējo divu gadu laikā ir bijuši trīs smagi ceļu satiksmes negadījumi, divos no tiem bojā gāja cilvēki, trešajā gadījumā bija ievainotie. 2018. gadā krustojumā ir fiksēta viena sadursme, bez cietušajiem.

"Pamatojoties uz šādiem statistikas rādītājiem esam pieņēmuši lēmumu atsaukties uz Gunitas Skroderēnas aicinājumu un veikt uzlabojumus, tā uzlabojot satiksmes drošību šajā vietā," norāda "Latvijas Valsts ceļu" Liepājas nodaļas vadītājs Kaspars Butkus. Viņš norāda, ka uz autoceļa P111 no abiem braukšanas virzieniem tiek uzstādītas arī ceļa zīmes, kas nosaka maksimālā braukšanas ātruma ierobežojumu - 70 kilometri stundā.

K. Butkus atbildē uz iedzīvotājas ierosinājumu norāda, ka piekrīt, ka, braucot pa P110, virzienā no Liepājas, ceļa situācija ir vislabāk novērtējama, automašīnai pilnībā apstājoties pirms krustojuma. Tāpēc tika pieņemts lēmums uzstādīt ceļa zīmi Nr.207 "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts". Zīme uzlikta ar "citronzaļo" apmali, labākas uztveramības nodrošināšanai dažādos gadalaikos un visos laika apstākļos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

aizput

Braucu tur ikdienas un redzu kas tur notiek. Bet priekš atsaldeņiem stop zīme nelīdzēs.

pirms 5 mēnešiem, 2021.02.28 13:25

tieši tā

Pilnīgi piekrītu: normālie autovadītāji ievēro visas zīmes, bet muļķiem arī "Stop" zīme nav šķērslis.

pirms 5 mēnešiem, 2021.03.01 10:32

Grobiņā