"Latvijas pasts" izdod pastmarku ar Grobiņas novada ģerboni

VAS "Latvijas pasts" izdevis pastmarkas ar Grobiņas, Engures un Ropažu novadu ģerboņiem, aģentūrai LETA pavēstīja "Latvijas pasta" pārstāvji.

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras attēloti attiecīgo trīs novadu ģerboņi un novadu atrašanās vieta Latvijas kartē.

Pastmarka, uz kuras attēlots Grobiņas novada ģerbonis, izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,62 eiro, kā arī pastmarka, uz kuras attēlots Engures novada ģerbonis, izdota 100 000 eksemplāros, bet tās nominālvērtība ir 0,89 eiro. Abas minētās pastmarkas paredzētas kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām.

Savukārt pastmarka ar Ropažu novada ģerboni izdota 1,5 miljonu eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir viens eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā.

Pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Ņemot vērā, ka patlaban ir atcelti publiskie pasākumi, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar "Latvijas pasta" Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi - filatelija@pasts.lv.

Pastmarku sērija "Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi" tiek izdota kopš 1994.gada, un tā regulāri tiek papildināta ar vairākām jaunām pastmarkām vienlaikus.

Jau vēstīts, ka "Latvijas pasts" 2019.gadā strādāja ar 96,168 miljonu eiro apgrozījumu un 1,49 miljonu eiro peļņu.

Kompānija nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā