Ugunsgrēkā, kur Grobiņas novadā gāja bojā cilvēks, mājā nebija uzstādīts dūmu detektors

Dzīvoklī, kurā sestdien, 12. septembrī, Grobiņas novadā bija izcēlies ugunsgrēks un gāja bojā cilvēks, nebija uzstādīts dūmu detektors, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa

Jau ziņojām, ka sestdien pulksten 16.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Grobiņas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka no vienstāva dzīvojamās mājas nāk dūmi un, kā liecināja saņemtā informācija, mājā atrodas cilvēks.

Pārmeklējot telpas, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas iznesa cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem , kas konstatēja cilvēka nāvi. Ugunsgrēks, kurā dega sadzīves mantas 20m2 platībā, likvidēts pulksten 17.45.

A. Strazdiņa norāda, ka traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties!

Pievieno komentāru

Grobiņas novadā