Piektdiena, 27. februāris
Līvija, Līva, Andra
weather-icon
+3° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
ReKurZeme.lv bloku ikona

Iespējamās nelikumīgās medībās pieķer Ventspils novada domes Medību koordinācijas komisijas locekli

Iespējamās nelikumīgās medībās pieķerts Ventspils novada domes Medību koordinācijas komisijas loceklis Artis Kuģenieks, vēsta “Latvijas Avīze”.

Aģentūra LETA otrdien vēstīja, ka Valsts meža dienests (VMD), veicot plānotu medību pārbaudi Ventspils novadā, konstatējis nelikumīgas medības, kas organizētas, izmantojot braucošu autotransportu un nakts redzamības tēmēkļus. Pret medniekiem sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi, kā arī noteikta medību tiesību apturēšana.

“Latvijas Avīze” noskaidrojusi, ka VMD darbinieki veikuši pārbaudes reidu un medību iecirkņa “Ance” medību platībās pamanījuši, ka lauki izbraukāti ar automobiļiem. Nākamās dienas vakarā viņi atgriezušies un palikuši novērot nopļautu kukurūzas lauku. Medību tornī neviens cilvēks neesot sēdējis.

Ap plkst. 22.30 atbraukusi automašīna “Toyota Hilux”, kas nogriezusies uz lauka, apstājusies, apmēram minūti stāvējusi un tad sākusi kustību apkārt laukam. VMD darbinieki novērojuši, ka automobiļa sānu logi ir atvērti, un visas pazīmes esot liecinājušas, ka tiek meklēti medījamie dzīvnieki.

Kā vēsta “Latvijas Avīze”, pamanot VMD darbiniekus, automašīna apstājusies. Tajā bijuši trīs vīrieši, tostarp Ventspils novada domes Medību koordinācijas komisijas loceklis Kuģenieks.

VMD darbinieki konstatējuši, ka mednieku rīcībā ir izsaiņoti medību ieroči – karabīnes, kas aprīkotas ar nakts redzamības tēmēkļiem un klusinātājiem.

Sniegt paskaidrojumus par notikušo medību procesu vīrieši sākotnēji atteikušies, bet vēlāk, ierodoties advokātam, to izdarījuši rakstiski. Mednieki skaidrojuši, ka automobilis iebraucis laukā, lai no torņa paņemtu citu mednieku.

Mednieku pārstāvis, advokāts Didzis Vilemsons, “Latvijas Avīzei” paudis pārliecību, ka mednieki nav pārkāpuši nevienu normatīvo aktu. Advokāts arī noliedza, ka mednieki pārvietojušies automobilī ar nolaistiem logiem un pielādētiem ieročiem.

Ar Kuģenieku “Latvijas Avīzei” neizdevās sazināties.

Foto – Freepik, KANIN.studio

ReKurZeme.lv bloku ikona Komentāri

ReKurZeme.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.