Kāpēc jāliek sniegu siltumnīcā?

Kad pēc ilgāka laika visā Latvijā bija sagaidīta sniegota ziema, var baudīt ne vien ziemas priekus, bet sniegu izmantot arī kā mitruma avotu pavasarim siltumnīcā, portālam "Rekurzeme" norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils.

Ārpus siltumnīcas sniegs ir lielisks siltuma nodrošinājums augiem. Šo funkciju, sabērts līdz 20 cm, tas var pildīt arī siltumnīcā, kurā kaut kas jau iesēts, piemēram, zaļmēslojuma kultūras, rudenī sētas dilles, pētersīļi un citas dārzeņu zaļumu kultūras.

Otra iespēja sniega izmantošanai siltumnīcā ir vēlme nodrošināt tajā mitrumu – tad sanestā sniega blīvums minimāli  būs, sākot no 450 kg/m3 jeb aptuveni 450 litri ūdens.

Māris Narvils, LLKC vecākais dārzkopības eksperts: “Lai desmit kvadrātmetru siltumnīcā augsni varētu samērcēt ar sniegu vien, tā vajadzēs daudz. Ja augsne jau ir pietiekami mitra, pietiks ar 15 cm labi sablīvēta sniega. Savukārt irdens sniegs būs nepieciešams vismaz 30 cm biezumā. Ir skaidrs, ka zem jumta esošā augsne, ko no rudens vairs nelaista, nekad nebūs pietiekami mitra. Tas nozīmē, ka ar irdenu sniegu siltumnīcu var pilnīgi droši piemest pilnu līdz jumta daļai.”

Tāpat sniegu var izmantot ne tikai siltumnīcas iekšpusē, bet arī ārpusē. Tā kā sniegs ir ļoti labs siltuma izolētājs, tad, pieberot to siltumnīcas ārpusē ziemeļu, daļēji austrumu un daļēji rietumu pusē, var iegūt lielisku siltuma izolāciju. Kamēr sniegs nokūst, tas var dot siltumnīcai papildus labus siltuma resursus, kas noder, ja agri plānots ko siltumnīcā sākt darīt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas