Latvijas Ārstu biedrība pieprasa veselības ministra demisiju 6

Ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisiju, aģentūru LETA informēja LĀB pārstāve Evija Ansonska.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja LĀB valdes loceklis Kārlis Rācenis, LĀB valdes balsojums "bijis vienbalsīgs", jo neviens nav balsojis pret. LĀB viceprezidents Roberts Fūrmanis līdzīgi norādīja, ka lēmums pieņemts ar valdes vairākuma atbalstu.

Ansonska pavēstīja, ka LĀB aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus.

LĀB pauž visas mediķu sabiedrības sašutumu par veselības ministra Pavļuta un VM neprofesionālo pieeju Covid-19 radītās krīzes risināšanā. Tāpēc biedrība atkārtoti uzsver, ka tālāk nav pieļaujama situācija, ka visa atbildība par valdības un VM kļūdainajiem vai savlaicīgi nepieņemtajiem lēmumiem tiek novelta uz veselības aprūpē strādājošajiem, "kuru viedoklis ir klaji ignorēts divus gadus".

Arī par VM ieceri jau novembrī izsludināt mediķu mobilizāciju veselības nozare uzzināja šodien no masu medijiem, norādīts mediķu organizācijas paziņojumā.

Biedrība pieprasa, lai VM un veselības ministrs "pārstāj graut Latvijas veselības aprūpes sistēmu", un uzņemas atbildību par vakcinācijas procesa organizācijas kļūdām. "Jānorāda arī uz to, ka kopš 2021. gada jūlija VM nav apstiprinājusi pacientu prioritizēšanas vadlīnijas, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi. Šis svarīgais uzdevums ir novilcināts un vadlīniju neesamība rada vēl lielāku apgrūtinājumu Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu darbā," pauž organizācijas pārstāvji.

LĀB arī uzskata, ka pašlaik VM ar paziņojumu par mobilizāciju rada nevajadzīgu trauksmi iedzīvotāju un arī mediķu vidū, lai gan kopš 2020.gada pavasara nav uzrunāts vairums no speciālistiem, kuri brīvprātīgi pieteicās strādāt ar Covid-19 pacientiem. Pirms mobilizācijas sākšanas ir jāveic mērķtiecīga resursu plānošana, kā arī Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu apmācība. Tāpat nav plāna par to, kur mobilizētie speciālisti tiks nosūtīti, kritiski izsakās ārsti.

Vakcinācija ir svarīgākais Covid-19 profilakses līdzeklis, kura organizēšanai paredzētie līdzekļi ir iztērēti bez reālas atdeves no ieguldījumiem, norāda LĀB. Mediķi pauž, ka sākotnēji ģimenes ārstu darbs esot noniecināts, bet tagad kolēģi tiek vainoti visās ar vakcināciju saistītās problēmās.

"Tāpat tā vietā, lai risinātu veselības aprūpē strādājošo darbinieku atalgojuma jautājumu, valdība visā nopietnībā diskutē par ārvalstu speciālistu piesaisti, kas vēl vairāk demotivē esošo, uz izdegšanas sliekšņa strādājošo, personālu," pausts paziņojumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kercosajam varnam

Un ka ir ar to arstu aliansi kuri uzrakstijusi atkartoti vestuli kuri apsauba vakcinu drosumu un uzticibu zinatnei jo ta neko nepierada.ka vakcinas ir drosas..atsauce brivibas pkatforma....par kuru visi klusee un neviens neiebilst ati jus luela dala dakterisi skakterisi.

pirms mēneša, 2021.10.27 05:52

Alianse

Tā mūsu alianse sastāv pamatā no sanitāriem, ātrās palīdzības šoferiem un saimniecības pārziņiem. Visi kuri skolā mācījušies pie covidnoliedzēju pedagogiem.

pirms mēneša, 2021.10.27 09:41

Ha ha

Nekādu demesiju. Abus ar jeņķa ielikteni pie sienas.

pirms mēneša, 2021.10.27 10:01

Silvija

Tu iesi vietā? Gana gudrs? Patreiz Dinamo arī vieta brīva un tur Tu droši arī esi eksperts. Iesildies ar to...

pirms mēneša, 2021.10.27 10:13

Drumas domas ??

Silvija, ko tu te plosies un regulē visu pasauli, kritiskās dienas, vai "monopauze" !? Esi savu lēmumu pieņēmusi , dabujusi potes tiesu un ej cisās !! Katram tiesības pieņemt savu lēmumu !! Netiesā citus un netapsi tiesāts !!

pirms mēneša, 2021.10.28 13:19

Latvijas ziņas