"Maxima" izsludina pieteikšanos 16. Latvijas ķirbju čempionātam

“Maxima” aicina ikvienu ķirbju audzēšanas entuziastu piedalīties ikgadējā “Latvijas lielākā ķirbja čempionātā” un pieteikt konkursam savas dārza lielākās dižogas. Uzvarētāji tiks noskaidroti 21. oktobrī, kad jau sešpadsmito reizi desmit brangākos ķirbjus mērīs un svērs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā. Papildus lielāko ķirbju kategorijai pievienosies arī jauno saimnieku “Mazpulcēnu” kategorija, kurā jaunieši savā starpā sacentīsies par skaistākajiem un lielākajiem ķirbjiem, portālu "ReKurZeme" informē SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Līdz ar “Maxima Latvija” 20 gadu jubileju, arī “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” ir paplašinājies. Šogad kopā ar saimniecību “Ezerkauliņi” ir izveidota vēl viena konkursa kategorija tieši jaunajiem saimniekiem “Mazpulcēniem”, kuri savā starpā sacentīsies gan par “Skaistākā”, gan par “Smagākā” ķirbja nomināciju. “Mazpulcēni” savai kategorijai var pieteikties, rakstot uz mazpulki@inbox.lv.

Ķirbjus konkursam var pieteikt līdz 12. oktobrim, nosūtot ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli, kā arī dižogas atrašanās vietu un savu kontaktinformāciju uz e-pasta adresi info@maxima.lv ar norādi “Pieteikums konkursam “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”” vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 (katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 22.00). Par iekļūšanu finālā visus pretendentus organizatori informēs personīgi līdz 15. oktobrim. Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” notiks 21. oktobrī, pulksten. 11:00 kā ierasts Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Pērn kopumā tika pieteikti 27 ķirbji no deviņiem Latvijas novadiem Auces, Ādažu, Dobeles, Jaunpils, Krustpils, Kuldīgas, Nīcas, Skrundas un Ventspils, – un vērienīgāko dižogu izaudzēja Ingrīda Kuzmicka no Dobeles novada, ķirbim sasniedzot 312x270 cm apkārtmēru un 226,5 kg atzīmi. Latvijas lielākā ķirbja rekords šobrīd ir 574 kg un to 2018. gadā uzstādīja Luīzes Neimanes Kuldīgas novadā audzētais ķirbis. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas