Mediķu palīdzība ceturtdien bijusi nepieciešama 22 saulē pārkarsušiem cilvēkiem; mediķi īpaši brīdina par bērnu apdraudētību

Mediķu palīdzība ceturtdien bijusi nepieciešama 22 saulē pārkarsušiem cilvēkiem, bet kopumā no saules ietekmes šonedēļ cietis vismaz 41 cilvēks, aģentūru BNS informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Laura Bundule.

Vislielākais no saules cietušo cilvēku skaits šovasar reģistrēts 11.jūlijā, kad mediķu palīdzība bija nepieciešama 47 cilvēkiem.

Ņemot vērā, ka brīvdienās karstums vēl tikai pieņemsies spēkā, mediķi atkārtoti atgādina, ka karstajās dienās riskam īpaši pakļauti zīdaiņi un mazi bērni, gados vecāki cilvēki un slimnieki, kas piesaistīti pie gultas, kā arī personas, kas lieto noteiktus medikamentus, slimo ar hroniskām slimībām, īpaši elpceļu vai sirds slimībām, fiziska darba darītāji, alkohola un narkotisko vielu lietotāji.

Īpaši bīstama atrašanās saulē ir maziem bērniem. Karstā laikā bērniem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bērnus vienus pašus mašīnā. Jāraugās arī, lai bērns nepārkarstu guļot.

Karstajā laikā ir jāpalielina šķidruma uzņemšana. Ja ārsts ierobežojis uzņemamā šķidruma daudzumu vai ir kāda hroniska slimība, jākonsultējas ar ārstu, cik daudz šķidruma ieteicams dzert karstajā laikā.

Vislabāk karstajā laikā ir dzert vēsu tēju vai minerālūdeni bez gāzes, bet izvairīties vajadzētu no alkoholu un lielu daudzumu cukura saturošu šķidrumu lietošanas.Ja jādodas ārpus mājas, no saules iedarbības pasargāties palīdzēs cepure vai lakatiņš un saulesbrilles.

Mugurā ieteicams vilkt gaišu, vieglu, elpojošu, ērtu apģērbu no dabīga materiāla.

Saulē nevajadzētu uzturēties diennakts viskarstākajā laikā - no plkst.11 līdz 16. Šajās diennakts stundās nav ieteicams arī sauļoties, jo tad saules ietekme ir visintensīvākā. Pirms došanās ārā jāuzklāj saules aizsargkrēms, bet pēc tās - krēms, kas paredzēts lietošanai pēc sauļošanās.

Karstā laikā jācenšas izvairīties arī no ilgstošas un fiziskas piepūles saulē un karstās, neizvēdinātās telpās.

Cilvēkiem, kas slimo ar hroniskām slimībām, tostarp sirds asinsvadu slimībām, karstā laikā nevajadzētu aizmirst par saviem pastāvīgi lietojamiem medikamentiem.

Piesardzība jāievēro, arī veldzi meklējot ūdenskrātuvēs, - pārkarsis cilvēks nedrīkst strauji iet peldēties aukstā ūdenī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas