Mūžībā aizgājis komponists Mārtiņš Brauns 2

Trešdien pēcpusdienā 70 gadu vecumā mūžībā aizgājis populārais komponists, skaņdarba "Saule, Pērkons, Daugava" mūzikas autors Mārtiņš Brauns, aģentūru LETA informēja producents Jānis Kļaviņš.

Brauns dzimis Rīgā 1951.gada 17.septembrī. Viņš mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā klavierklasē, kora un kordiriģēšanas klasēs, mūzikas teorijas nodaļā, kur apguvis arī kompozīciju pie Ģederta Ramaņa. 1970.gadā Brauns sācis studijas Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijā Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē, ko absolvējis 1975.gadā, iegūstot komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja kvalifikāciju.

Leģendārais komponists plašākai publikai kļuva zināms kā dažādu rokmūzikas ansambļu un grupu dalībnieks un vadītājs, taču viņa daiļrades ražīgākie gadi saistīti ar grupu "Sīpoli".

Komponists ir bijis Latvijas Nacionālā teātra mūzikas daļas vadītājs, kamerkora "Sindi putnu dārzs" mākslinieciskais vadītājs.

Brauns ir sacerējis mūziku teātra izrādēm un filmām, viņa darbus atskaņo Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, bet viņa skaņdarbs "Saule, Pērkons, Daugava" ir iemantojis īpašu atzinību tālu aiz Latvijas robežām.

Brauns bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Komponistu savienības biedrs, septiņkārt saņēmis Lielā Kristapa balvu, kā arī vairākas reizes atzīts kā labākais teātra komponists. Par spilgtu radošo devumu Latvijas kultūras bagātināšanā 2001.gadā saņēmis Kultūras ministrijas balvu.

Brauns saņēmis arī "Autortiesību bezgalības balvu 2017". 2018.gada 3.maijā Brauns saņēmis ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni par "Par nopelniem kultūrā un izcilu, daudzpusīgu radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā". Savukārt 2019.gada 12.februārī komponists saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lorensa

Ak musu milo martin...pa skanu kapnem klusi tu esi uzkapis debesis..un tava dveselite ir dieva rokas..jo saja zemee tu radiji dieviskigus muzikas skanu darbus ar lielu milestibu savai tautai..tu davaji mums gara maizi un cilvekuem prieku muziku..muzika ta ir dveselu vienosana bez vardiem kura uzrunat un vienot spej visu pasauli un darit mus labakusa.piepildit musu dveseles. ta bija tava dzives sutiba un butiba tu to izpildiji...ta paliks mums........kamer tu so speli spelee kamer tu so speli spele viens..tava kaila dveselite dveselite purvus brien....ja mes brienam purvu jo spelejam pa vienam bet labak skan orkestris..ko liki mums saprast..paldies martin ..lai tev muzigs miers dieva gaisma un klatbutne...mes tevi milam..

pirms 9 dienām, 2021.11.25 04:52

Adel

Visdzilakaa lidzjutiba maartina brauna piederigajiem vinu muzibas celos pavadot

pirms 9 dienām, 2021.11.25 05:01

Latvijas ziņas