Pavļuts: Valdībai jābūt gatavai iedarbināt "D+ konceptu" stingrāku Covid-19 ierobežojumu noteikšanai 1

Ņemot vērā, ka Covid-19 izplatība Latvijā aizvien pieaug un epidemioloģiskā situācija pasliktinās, valdībai jābūt gatavai iedarbināt "D+ konceptu" stingrāku ierobežojumu noteikšanai, šādu nostāju žurnālistiem pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Politiķis skaidroja, ka pašreizējā situācija ir visai līdzīga pērnā gada decembrim, kad veselības aprūpes nozarē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Latvija ir to nedaudzo Eiropas valstu vidū, kur saslimstība turpina augt, turklāt tā ir augstāka nekā vidēji Eiropā, stāstīja Pavļuts, uzsverot, ka šis nav atbilstošais laiks, lai mazinātu drošības pasākumus un ierobežojumus.

Lai gan formāli "D+ koncepta" parametri nav iestājušies, Pavļuta ieskatā, par tā ieviešanu būtu jāsāk domāt jau tagad, "nesagaidot pēdējo mirkli, kad ir patiešām slikti".

Līdzīgu nostāju ministrs aģentūrai LETA pauda jau pagājušajā nedēļā, norādot, ka Operatīvās vadības grupai un ekspertiem būtu steidzami jāsagatavo apspriešanai valdībā stingrāku ierobežojošo pasākumu kopums, ja saslimstības ar Covid-19 kāpums Latvijā turpināsies.

Latvijā saslimstības rādītāja pieaugums aizvien turpinās, kopš sestdienas tam pārsniedzot 450 gadījumu robežu.

Marta sākumā Pavļuts pauda nostāju, ka būtu jāstrādā pie jaunu drošības pasākumu ieviešanas jaunā Covid-19 paveida ierobežošanai, vienlaikus valdībā vienojoties un gatavojoties nepieciešamības gadījumā ieviest stingrākus ierobežojumus.

Vēlāk, 26.martā, Ministru kabinets pieņēma zināšanai Krīzes vadības padomes sekretariāta izstrādātos kritērijus lokdauna ieviešanai gadījumā, ja būtiski pasliktināsies epidemioloģiskā situācija. Tā dēvētais "D+ koncepts" paredz ieviest lokdaunu, ja izpildās viens no vairākiem kritērijiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gunta S.

Våjpråts. Vai tad joprojåm nav skaidrs, ka nav nekåda tolka aizliegumiem, maskåm, attålumiem u.t.t,ja slimo skaits pieaug un pieaug. Jåbeidz åkstities un jådzivo bez jebkådiem aizliegumiem. Jå, tåpat kå bija pirms 50, 40, 10 un 2 gadiem. Pirma 2 gadiem masonu bråliba nosprieda, ka jåapskatås, ko var un ko nevar panåkt ar visas pasaules sapsihosanu, izdomåjot kaut kådu kovidu, korvidu vai kådu citu nosaukumu izdomåjumam. REZULTÅTS IR ZUPERKOLOSÅLISKIS, to tå nosauktu Edgars Hugo Diegs.

pirms mēneša, 2021.05.11 19:33

Latvijas ziņas