Vāc parakstus, lai "neattaisnoti nevakcinētie" Covid-19 pacienti ārstēšanās izdevumus segtu paši 10

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par to, lai "neattaisnoti nevakcinētie" Covid-19 pacienti ārstēšanās izdevumus segtu paši.

Iniciatīvu iesniedzis Sandis Kravalis, kurš norāda, ka slimnīcās ar SARS-CoV2 infekcijas vidēji smagu un smagu gaitu tiek stacionēti arvien vairāk pret Covid-19 nevakcinēti pacienti. Nokļūšana slimnīcā ar Covid-19, it īpaši intensīvās terapijas vai reanimācijas nodaļās, rada valstij milzīgus izdevumus.

Viņš atzīmē, ka ārstiem vēl joprojām nav ļoti iedarbīgu medikamentu vidēji smagas un smagas Covid-19 infekcijas ārstēšanai, tomēr jau vairāk nekā sešus mēnešus ir pieejama "ļoti iedarbīga profilakse" ar vakcīnām.

Vienas vakcīnas izmaksas esot līdz pat 300-400 reizēm mazākas nekā pacienta ārstēšana intensīvās terapijas vai reanimācijas nodaļā. Izmaksas, kas saistītas ar Covid-19 pacientu ārstēšanu, patlaban sedz nodokļu maksātāji, informē Kravalis, vienlaikus akcentējot, ka vairāk nekā 97% no Covid-19 pacientiem, kas tiek uzņemti slimnīcās ar vidēji smagu vai smagu slimības gaitu, nav vakcinēti.

"Sabiedrības daļai, kura ir vakcinēta, nevajadzētu uzņemties citu izdarīto lēmumu sekas. Arī valstij nevajadzētu uzņemties segt apzināti nelīdzestīgu cilvēku radītās izmaksas," uzskata iniciatīvas iesniedzējs.

Pēc viņa domām, Saeimai ir likumiski jānostiprina, ka pandēmiju gadījumos pilngadību sasniegušām personām, kas atsakās no vakcīnas un inficējas, šajā gadījumā ar Covid-19, ir jābūt atbildīgām par savu izvēli nevakcinēties un jāsedz vismaz daļa no ārstēšanās izmaksām.

Pilngadīgās personas, izmantojot valsts nodrošinātās bezmaksas vakcīnas, lielā mērā var palīdzēt valstij izvairīties no šīm izmaksām un pasargāt sevi no smagas slimības gaitas un nāves, norāda Kravalis.

Parakstu vākšanas iniciators uzskata, ka cilvēkiem ir jāiemācās ne tikai cienīt dažādus viedokļus, bet arī atbildēt par savu viedokli un ar to neradīt apgrūtinājumus un papildus izmaksas ne citiem sabiedrības locekļiem, ne valstij.

Ar piedāvāto risinājumu tikšot samazināti valsts izdevumi, ko rada nevakcinētu cilvēku ārstēšana. Ja ārstēšanās izmaksas, kas būtu jāsedz pašiem pacientiem, kuri atteikušies no vakcinācijas, palielinās vakcinēto iedzīvotāju skaitu, būšot arī liels netiešais ieguvums.

"Nevajadzēs ieviest papildus ierobežojumus, bērni varēs plašāk apmeklēt skolu klātienē, slimnīcām un poliklīnikām nevajadzēs ierobežot pacientu pieņemšanas, nebūs jāaptur pakalpojumu sektora, tai skaitā kultūras, sporta, skaistumkopšanas, darbība, un daudz mazāk cietīs valsts ekonomika," akcentē Kravalis.

Iegūstot 10 000 iedzīvotāju parakstu, iniciatīvu plānots iesniegt izvērtēšanai parlamentā.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Jānis

Kaut viņi aizrītos ar savām vakcīnām, alkatību uz naudu un tautas spīdzināšanu

pirms mēneša, 2021.09.20 09:16

Ārsts

Beidzot! Primāti, lai saņem ko pelnījuši!

pirms mēneša, 2021.09.20 11:42

Millija

Tiešām nav labi ar mūsu valsti :( Tad neārstējam smēķētājus , alkohola lietotājus , cilvēkus ar lieko svaru utt.

pirms mēneša, 2021.09.20 13:39

nu ja

vakcinēties pret COVID ir pārliecība, bet ir citas lipīgas slimības ,kuras neārstējot aplipinām neiedomājami vairāk cilvēkus. tuberkuloze,Diftērija,.....un vēl vesela kaudze slimību...un ja šo slimību pārnēsātāji netiks ārstēti dēļ tā ka nav vakcinējušies pret Covid, kas tad atbildēs par sekām....

pirms mēneša, 2021.09.20 14:20

Lapsa

Vakcīnas ir gan pret difteriju, gan tuberkulozi.Ja saslimst, gan jau nav vakcinējušies pret tām.

pirms mēneša, 2021.09.20 18:22

Silvija

Nesaprotu par ko tad te tagad cepās antivakseri? Viņi taču nevakcinējas, jo uzskata ka Covids ir izdomājums. Nevar taču saslimt no valdības un Bila geita izdomājuma. Tātad, ja pieņems to lēmumu, tad tās ne uz vienu neattieksies.

pirms mēneša, 2021.09.20 16:01

Pans

Silvija Tev pornorāma galīgi izskalojusi smadzenes?

pirms mēneša, 2021.09.20 17:45

Silvija

Labāk panorāma,nekā Aldis ar Aināru caur "Brīvvalsti".

pirms mēneša, 2021.09.20 21:31

Expert

Precīzi, Silvija! Doktors Aldis un Ainars, nominācija Gada ārsts un gada glābējs :D :D :D

pirms mēneša, 2021.09.21 08:24

Latvijas ziņas